Rzeszów. Hałas w okolicy Matuszczaka. O co chodzi? Wszystko jasne! [14.01-15.01]

2022-01-14 10:24

Jeśli zastanawiacie się, co to za hałas przy ul. Matuszczaka w Rzeszowie, mamy odpowiedź. Na terenie elektrociepłowni Fenice przy ul. Matuszczaka w piątek i sobotę (14.01-15.01) będą prowadzone specjalistyczne prace polegające na wydmuchu pary wodnej przez kocioł. Szczegóły poniżej.

Hałas w okolicy Matuszczaka w Rzeszowie to nic, co powinno nas niepokoić. Jak się okazuje, “winowajcą” są prace zaplanowane w na terenie elektrociepłowni Fenice, która odpowiada za ogrzewanie budynków na powierzchni około 25 procent  Rzeszowa.

Jak informuje Krzysztof Kowalski z firmy Fenice, prace zaplanowano na piątek (14.01) i sobotę (15.01). Przeprowadzi je wyspecjalizowana firma z Gliwic, która posiada odpowiednie uprawnienia Urzędu Dozoru Technicznego i wszystkie potrzebne zezwolenia na prowadzenie tego typu prac specjalnych na instalacjach kotłów parowych.

- Prace będą polegać na wydmuchu pary wodnej przez kocioł i instalację ze specjalnym tłumikiem. W związku z tym, w piątek i sobotę dwa razy na dobę, około godz. 9 i 17 przez około 10 minut będziemy emitować z naszej elektrociepłowni parę wodną i zwiększony hałas – mówi Krzysztof Kowalski. I uzupełnia, że dwudniowy proces to ostatni etap remontu kotła.

Prace nie będą szkodliwe i niebezpieczne dla otoczenia.

- Podczas remontu wymieniono jego część ciśnieniową. Teraz trzeba ją przedmuchać, aby wewnątrz nie pozostały żadne, nawet najdrobniejsze elementy po spawaniu. Kocioł współpracuje z turbiną, takie śmieci mogłyby doprowadzić do jej uszkodzenia – tłumaczy Krzysztof Kowalski.  

Zobacz też: Proces znanego lekarza, który zabił na pasach 27-latka. Zaskakujące mowy końcowe [WIDEO, GALERIA]

Super Raport 13.01 (Goście: Jan Maria Jackowski - senator PiS oraz Jan Strzeżek - Porozumienie) Sedno Sprawy: Paweł Szrot
Sonda
Tadeusz Ferenc Honorowym Obywatelem Rzeszowa. Jesteś za czy przeciw?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE