Sanok. Ranił kolegę NOŻEM! Szok! O włos od tragedii, ta kłótnia mogła skończyć się dramatem

2021-02-23 14:06 ap
karetka
Autor: Monika Półbratek Zdjęcie ilustracyjne

W Sanoku doszło do dramatu. 44-letni mężczyzna podczas kłótni ranił nożem o rok starszego znajomego. Mężczyzna usłyszał zarzut spowodowania obrażeń ciała i narażenia człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo zdrowia. Za to przestępstwo grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Okazało się, że obaj mężczyźni byli po alkoholu.

Dramat rozegrał się w niedzielę 21 lutego w Sanoku, kilka minut po północy. Pomiędzy dwoma mężczyznami doszło do kłótni, podczas której 44-latek ranił nożem swojego 45-letniego kolegę. Raniony mężczyzna został przetransportowany do szpitala. Nie wymagał jednak hospitalizacji. Po udzieleniu pomocy medycznej, został zwolniony do domu. Jak się okazało - był nietrzeźwy. Przeprowadzone badanie na stan trzeźwości wykazało ponad 1,5 promila alkoholu w jego organizmie. Nietrzeźwy był także napastnik. W chwili zatrzymania miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie.

- Został osadzony w policyjnym areszcie. Wczoraj, 44-latek został przesłuchany i usłyszał zarzut spowodowania lekkich obrażeń ciała i narażenia człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo zdrowia. Wobec mężczyzny zastosowany został środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji oraz zakazu zbliżania się i kontaktowania z pokrzywdzonym. Za to przestępstwo grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności. - informuje policja.

Dalsze czynności prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Sanoku.

Super Raport 23.02 (Goście: Bolesław Piecha - PiS, dr Maciej Hamankiewicz - lekarz), Sedno Sprawy: Marcin Ociepa - Porozumienie