SERYJNY podpalacz z Tarnobrzegu w końcu wpadł! Na sumieniu ma znacznie więcej [ZDJĘCIA]

2020-02-21 10:30 AG
SERYJNY podpalacz z Tarnobrzegu w końcu wpadł! Na sumieniu ma znacznie więcej [ZDJĘCIA]
Autor: KMP w Tarnobrzegu

Trzy miesiące w areszcie spędzi 42-letni mężczyzna, który jest podejrzany o podpalanie klatek schodowych w Tarnobrzegu. Okazało się, że ma na swoim koncie jeszcze uszkodzenie dwóch samochodów i kradzież. Mężczyzna usłyszał już zarzuty!

Na przełomie stycznia i lutego br., policjanci otrzymali zgłoszenia o pożarach, do jakich doszło na jednym z osiedli w Tarnobrzegu. Sprawca podpalał klatki schodowe i natychmiast  uciekał z miejsca. Poszkodowanymi byli lokatorzy jednego z bloków przy ul. Wyszyńskiego.

- Policjanci pracujący nad wyjaśnieniem tej sprawy ustalili, że związek z tymi zdarzeniami może mieć 42-latek. Mężczyzna został zatrzymany. Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mu zarzutów. Okazało się, że mężczyzna ma na swoim koncie jeszcze uszkodzenie dwóch samochodów, kradzież i był już wcześniej notowany - wyjaśnia rzecznik z KMP w Tarnobrzegu.

Straty jakie wyrządził, oszacowano na około 64 tys. złotych. Na wniosek  policjantów i prokuratora, tarnobrzeski sąd rejonowy, zastosował wobec podejrzanego tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy.

Za podpalenia, które zagrażały życiu i zdrowiu wielu osób, grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności. 

Urzędnicy w Siedlcach uczyli się samoobrony

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.