Silny wiatr na Podkarpaciu 17.01.2022. Uszkodzone dachy na szkołach! Strażacy interweniowali 66 razy

2022-01-17 15:29
Silny wiatr na Podkarpaciu 17.01.2022. Uszkodzone dachy na szkołach!
Autor: KP PSP w Leżajsku Silny wiatr na Podkarpaciu 17.01.2022. Uszkodzone dachy na szkołach!

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) wydał ostrzeżenia przed silnym wiatrem, intensywnymi opadami śniegu i zawiejami / zamieciami śnieżnymi! Czeka nas pogodowa masakra? Dziś (poniedziałek, 17.01.2022) w wielu regionach Polski kraju trwa nierówna walka z pogodą, m.in. pogodowy armagedon dotarł do Warszawy. W godzinach porannych nad stolicą rozpętała się koszmarna burza.

Zamieć w Rzeszowie. Pogodowa masakra w stolicy Podkarpacia

Aktualizacja, godz. 14:40

Podkarpaccy strażacy 66 razy wyjeżdżali  do usuwania skutków wiejącego wiatru w naszym regionie.

- Większość naszych interwencji polegała na usuwaniu połamanych drzew oraz gałęzi leżących na jezdniach, chodnikach oraz na posesjach - informuje nas bryg. Marcin Betleja, rzecznik prasowy Podkarpackiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej.

W 12 przypadkach strażacy pomagali zabezpieczać uszkodzone pokrycia dachowe na budynkach mieszkalnych, gospodarczych oraz użyteczności publicznej. Silne podmuchy wiatru uszkodziły dachy m.in. na dwóch szkołach w naszym regionie – w Piskorowicach w pow. leżajskim oraz w Rzemieniu w pow. mieleckim. Na szczęście nikomu nic się nie stało, nikt nie został poszkodowany.

Najwięcej interwencji odnotowano w powiatach:

  • dębickim,
  • kolbuszowski,
  • niżańskim,
  • mieleckim
  • leżajskim

- Apelujemy o ostrożność. Jeżeli nie musimy wychodzić z domu, pozostańmy tam. Tam jesteśmy najbezpieczniejsi. Wychodząc na zewnątrz pamiętajmy, aby unikać terenów zadrzewionych, nie wchodźmy do parków, do lasów. Złamana gałąź bądź całe drzewo może zrobić komuś krzywdę - apeluje bryg. Betleja.

Poniżej galeria zdjęć: Silny wiatr na Podkarpaciu 17.01.2022. Uszkodzone dachy na szkołach!

Aktualizacja, godz. 13:45

Wichura nadciąga nad Podkarpacie. W Rzeszowie już wieje bardzo silny wiatr, zaczyna padać śnieg. Pogoda staje się koszmarna. Warunki panujące na drodze są trudne, kierowcy powinni zachować szczególną ostrożność.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) ostrzega mieszkańców Podkarpacia. Wydano aż trzy alerty! Ostrzeżenie przed silnym wiatrem obowiązuje w całym regionie. To alert pierwszego stopnia w trzystopniowej skali.

- Prognozuje się wystąpienie wiatru o średniej prędkości od 35 km/h do 45 km/h, w porywach do 90 km/h. Wiatr zachodni, po południu skręcający na północno-zachodni. Najsilniejsze porywy wystąpią przed południem – czytamy w komunikacie.

W dodatku w południowej części województwa podkarpackiego obowiązuje alert pierwszego stopnia przed intensywnymi opadami śniegu oraz alert drugiego stopnia przed zawiejami i zamieciami śnieżnymi.

Mieszkańcy powiatów:

  • bieszczadzki,
  • jasielski,
  • krośnieński,
  • leski
  • i sanocki

otrzymali alerty RCB z ostrzeżeniem przed zawiejami i zamieciami śnieżnymi. RCB ostrzega przed możliwymi przerwami w dostawie prądu.

Wichury przeszły już m.in. przez Pomorze Zachodnie. Strażacy interweniowali ponad 300 razy. W Warszawie w godzinach porannych nad stolicą rozpętała się koszmarna burza.  Na bieżąco relacjonujemy sytuację pogodową w Polsce tutaj: Wichury i burze śnieżne szaleją nad Polską. Ogromne szkody i gigantyczne utrudnienia. Gdzie jest najgorzej?

Burza śnieżna i grzmoty na Podkarpaciu
Sonda
Czy jesteście wrażliwi na zmiany pogody?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE