Silny wiatr na Podkarpaciu 17.01.2022. Uszkodzone dachy na szkołach!

i

Autor: KP PSP w Leżajsku Silny wiatr na Podkarpaciu 17.01.2022. Uszkodzone dachy na szkołach!

Silny wiatr na Podkarpaciu 17.01.2022. Uszkodzone dachy na szkołach! Strażacy interweniowali 66 razy

2022-01-17 15:29

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) wydał ostrzeżenia przed silnym wiatrem, intensywnymi opadami śniegu i zawiejami / zamieciami śnieżnymi! Czeka nas pogodowa masakra? Dziś (poniedziałek, 17.01.2022) w wielu regionach Polski kraju trwa nierówna walka z pogodą, m.in. pogodowy armagedon dotarł do Warszawy. W godzinach porannych nad stolicą rozpętała się koszmarna burza.

Zamieć w Rzeszowie. Pogodowa masakra w stolicy Podkarpacia

Aktualizacja, godz. 14:40

Podkarpaccy strażacy 66 razy wyjeżdżali  do usuwania skutków wiejącego wiatru w naszym regionie.

- Większość naszych interwencji polegała na usuwaniu połamanych drzew oraz gałęzi leżących na jezdniach, chodnikach oraz na posesjach - informuje nas bryg. Marcin Betleja, rzecznik prasowy Podkarpackiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej.

W 12 przypadkach strażacy pomagali zabezpieczać uszkodzone pokrycia dachowe na budynkach mieszkalnych, gospodarczych oraz użyteczności publicznej. Silne podmuchy wiatru uszkodziły dachy m.in. na dwóch szkołach w naszym regionie – w Piskorowicach w pow. leżajskim oraz w Rzemieniu w pow. mieleckim. Na szczęście nikomu nic się nie stało, nikt nie został poszkodowany.

Najwięcej interwencji odnotowano w powiatach:

  • dębickim,
  • kolbuszowski,
  • niżańskim,
  • mieleckim
  • leżajskim

- Apelujemy o ostrożność. Jeżeli nie musimy wychodzić z domu, pozostańmy tam. Tam jesteśmy najbezpieczniejsi. Wychodząc na zewnątrz pamiętajmy, aby unikać terenów zadrzewionych, nie wchodźmy do parków, do lasów. Złamana gałąź bądź całe drzewo może zrobić komuś krzywdę - apeluje bryg. Betleja.

Poniżej galeria zdjęć: Silny wiatr na Podkarpaciu 17.01.2022. Uszkodzone dachy na szkołach!

Aktualizacja, godz. 13:45

Wichura nadciąga nad Podkarpacie. W Rzeszowie już wieje bardzo silny wiatr, zaczyna padać śnieg. Pogoda staje się koszmarna. Warunki panujące na drodze są trudne, kierowcy powinni zachować szczególną ostrożność.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) ostrzega mieszkańców Podkarpacia. Wydano aż trzy alerty! Ostrzeżenie przed silnym wiatrem obowiązuje w całym regionie. To alert pierwszego stopnia w trzystopniowej skali.

- Prognozuje się wystąpienie wiatru o średniej prędkości od 35 km/h do 45 km/h, w porywach do 90 km/h. Wiatr zachodni, po południu skręcający na północno-zachodni. Najsilniejsze porywy wystąpią przed południem – czytamy w komunikacie.

W dodatku w południowej części województwa podkarpackiego obowiązuje alert pierwszego stopnia przed intensywnymi opadami śniegu oraz alert drugiego stopnia przed zawiejami i zamieciami śnieżnymi.

Mieszkańcy powiatów:

  • bieszczadzki,
  • jasielski,
  • krośnieński,
  • leski
  • i sanocki

otrzymali alerty RCB z ostrzeżeniem przed zawiejami i zamieciami śnieżnymi. RCB ostrzega przed możliwymi przerwami w dostawie prądu.

Wichury przeszły już m.in. przez Pomorze Zachodnie. Strażacy interweniowali ponad 300 razy. W Warszawie w godzinach porannych nad stolicą rozpętała się koszmarna burza.  Na bieżąco relacjonujemy sytuację pogodową w Polsce tutaj: Wichury i burze śnieżne szaleją nad Polską. Ogromne szkody i gigantyczne utrudnienia. Gdzie jest najgorzej?

Burza śnieżna i grzmoty na Podkarpaciu
Sonda
Czy jesteście wrażliwi na zmiany pogody?