Rodzinę Clarke'ów czeka duże wyzwanie

Tak będą mieszkać pięcioraczki z Podkarpacia! 14-osobowa rodzina pod jednym dachem

Cała gmina Horyniec-Zrój czeka na powrót do domu pięcioraczków, które przyszły na świat 12 lutego w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie. Charles Patrick, Henry James, Elizabeth May, Evangeline Rose i Arianna Daisy to dzieci Dominiki i Vincenta Clarke'ów, którzy mają już siedmioro pociech. Ich pradziadek, który skończy w tym roku 90 lat, wychował ośmioro dzieci.

Tak będą mieszkać pięcioraczki z Podkarpacia. 14-osobowa rodzina pod jednym dachem

Czternaście osób - tak liczna jest od 12 lutego rodzina Dominika i Vincenta Clarke'ów, którym urodziły się pięcioraczki. Dzieci przyszły na świat w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie, ale ich rodzice z siedmiorgiem rodzeństwa mieszkają na co dzień w gminie Horyniec-Zdrój na Podkarpaciu. Charles Patrick, Henry James, Elizabeth May, Evangeline Rose i Arianna Daisy urodziły się przez cesarskie cięcie i trzeba trochę poczekać, zanim będzie je można zabrać do domu, bo dopiero niedawno zaczęły oddychać bez wspomagania mechanicznego. Na ich przyjazd nie może się doczekać pradziadek maluchów, pan Zygmunt, który sam jest ojcem ośmiorga dzieci.

- Powiedzieliśmy dziadkowi jako pierwszemu z rodziny, początkowo nas nie do końca rozumiał, ale to oczywiste, w jego czasach nikt o tak licznych ciążach nie słyszał - mówi pani Dominika, wnuczka mężczyzny.

14-osobowa rodzina z pomocą ze strony gminy Horyniec-Zdrój

Oczekujących na przybycie pięcioraczków jest jednak zdecydowanie więcej, bo do tego grona należy również zaliczyć Roberta Serkisa, wójta gminy Horyniec-Zdrój. Mężczyzna zapowiada, że 14-osobowa rodzina Clarke'ów będzie mogła liczyć na specjalną pomoc ze strony samorządu.

- Chcemy w miarę możliwości pomóc, jeśli chodzi o pomoc społeczną, edukację, wsparcie tej młodzieży, która już do szkoły chodzi tak, by rodziców odciążyć od codziennych, domowych obowiązków. Myślę, że w najbliższym czasie uda się nam to zrealizować - mówi mężczyzna.

Wzruszająca historia miłości rodziców pięcioraczków. Dominika i Vincent doczekali się 12 dzieci
Sonda
Planujesz dzieci?