Dramat na Podkarpaciu

Tragiczna śmierć Cezarego. Wiadomo, kiedy 16-latka pożegnają bliscy

2022-12-18 14:32

Tragiczna śmierć Cezarego z powiatu jasielskiego (Podkarpackie) pozostawiła mnóstwo pytań. Miał tylko 16 lat i całe życie przed sobą, jednak to życie zostało przedwcześnie przerwane. W poniedziałek, 19 grudnia 2022 bliscy pożegnają nastolatka.

Do niewyobrażalnego dramatu doszło w poniedziałek, 12 grudnia 2022. Cezary miał popełnić samobójstwo nieopodal domu. Ten dramat wstrząsnął lokalną społecznością.

- W dniu 12 grudnia br., około godz. 6.00, w miejscowości Łubno-Opace, policjanci interweniowali w związku ze zgłoszeniem zgonu nastolatka. Podczas wykonywanych na miejscu oględzin wstępnie wykluczono by do śmieci nastolatka przyczyniły się inne osoby. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Jaśle – informował nas kom. Piotr Wojtunik oficer prasowy KPP w Jaśle.

Cezarego (+16 l.) znajomi nazywali zdrobniale "Czarkiem". Przyjaciele i znajomi nastolatka nie mogą pogodzić się ze śmiercią Czarka. W ich głowach pojawia się pytanie "dlaczego?"

- Nic tak nie boli jak utrata brata. Pamiętam ten dzień i nienawiść do świata. Od małolata byłeś dla mnie przykładem. Piszę list do Ciebie, byś wiedział, że daję radę - napisał w mediach społecznościowych brat nieżyjącego nastolatka.

Bliscy pożegnają Czarka

Wiadomo, że bliscy pożegnają Cezarego w poniedziałek, 19 grudnia 2022. Uroczystości żałobne rozpoczną się o godz. 14.00 w kaplicy na Cmentarzu Komunalnym przy ul. Mickiewicza w Jaśle - Nowy Cmentarz. Prochy Cezarego spoczną na Nowym Cmentarzu w Jaśle.

Gdzie szukać pomocy?

Jeśli znajdujesz się w trudnej sytuacji, przeżywasz kryzys, masz myśli samobójcze - zwróć się do dyżurujących psychologów i specjalistów. Gdzie możesz szukać pomocy?

  •     Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dzieci i młodzieży:  116 111
  •     Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych: 116 123
  •     Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka: 800 121 212
  •     Wsparcie dla osób po stracie bliskich - będących w żałobie: 800 108 108
  •     Tumbo Pomaga - pomoc dzieciom i młodzieży w żałobie: 800 111 123
  •     pokonackryzys.pl

W sytuacji bezpośredniego zagrożenia życia, koniecznie zadzwoń na numer alarmowy 112.

Karetka zderzyła się z autobusem. Groźny wypadek na ul. Ostrobramskiej
Sonda
Czy boisz się śmierci?

Jak na wczesnym etapie rozpoznać, że dziecko cierpi na depresję?

Posłuchaj ważnej rozmowy z ekspertem!

Listen on Spreaker.