Tragiczny wypadek autobusu na autostradzie A4. 5 osób zginęło, 34 ranne. Kim były ofiary?

2021-03-06 10:45 mar PAP

5 osób zginęło, a 39 zostało ranncyh w wypadku ukraińskiego autobusu, do którego doszło w nocy z piątku na sobotę na autostradzie A4. Wszyscy pasażerowie autobusu jadącego w kierunku ukraińskiej granicy byli obywatelami Ukrainy. Stan 14 osób określa się jako ciężki.

Do tragicznego wypadku autobusu doszło w nocy z piątku na sobotę (5/6 marca) na autostradzie A4 w pobliżu MOP Kaszyce w województwie podkarpackim. Kilka minut po północy, ukraiński autobus jadący w kierunku Przemyśla wypadł z drogi i przewrócił się do rowu. Bilans tego wypadku okazał się tragiczny: 5 osób zginęło, a 39 zostało rannych – w tym 14 ciężko. Autobusem podróżowało łącznie 57 osób, w tym dwóch kierowców. Wszyscy byli obywatelami Ukrainy. Początkowo informowano o śmierci 6 osób. Po sprawdzeniu we wszystkich szpitalach, w których przebywają poszkodowani okazało się jednak, że jest 5 ofiar śmiertelnych.

W wypadku zginęły 3 kobiety i dwoje mężczyzn. Prokuratura ustaliła już tożsamość trzech spośród pięciu osób, które zginęły - to jedna kobieta i dwóch mężczyzn. Ich identyfikacja była możliwa dzięki dokumentom, które miały przy sobie. Tożsamość dwóch pozostałych ofiar śmiertelnych będzie ustalana. Wiadomo jedynie, że były to kobiety.

- Pojazd nie był wycieczkowy, ale rejsowy, więc podróżujące nim osoby były przypadkowy – poinformował zastępca prokuratora okręgowego w Przemyślu Beata Starzecka.

39 osób wymagało hospitalizacji. Poszkodowani trafili do szpitala wojewódzkiego w Przemyślu, Centrum Opieki Medycznej w Jarosławiu, szpitala wojewódzkiego nr 2 w Rzeszowie, szpitala w Rudnej Małej oraz do szpitali powiatowych w Przeworsku i Lubaczowie. Część z nich wkrótce opuściła szpitale. Ok. godz. 13 w szpitalach przebywało 29 osób, w tym 14 w stanie ciężkim.

CZYTAJ TEŻ: 5 osób zginęło w wypadku autobusu na autostradzie A4. Jak doszło do tragedii? [REKONSTRUKCJA ZDARZEŃ]

Bezpośrednio po wypadku do szpitala wojewódzkiego w Przemyślu przewieziono 11 osób - pięć z nich już opuściło placówkę. Stan młodej kobiety jest bardzo ciężki.

- Młoda kobieta o nieustalonej tożsamości jest w stanie skrajnie ciężkim – informuje rzecznik przemyskiego szpitala Paweł Bugira. - Ma poważne obrażenia głowy. Przeszła operację ratującą życie. Niewykluczone są kolejne operacje.

W poważnym stanie jest też 58-letni mężczyzna.

- Ma obrażenia wielonarządowe. Jest zaplanowany do zabiegu - zaznaczył rzecznik szpitala.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: PORUSZAJĄCA relacja ratowników z wypadku na A4. WSTRZĄSAJĄCE zdjęcia poszkodowanych [GALERIA]

18 pasażerów autobusu, którzy nie odnieśli poważniejszych obrażeń, zostało zakwaterowanych w bursie w Jarosławiu, oczekując na zakończenie czynności prowadzonych przez prokuratora.

- W porozumieniu z Konsulem Generalnym Ukrainy w Lublinie wojewoda podkarpacka zapewniła, że osobom przebywającym obecnie w ośrodku w Jarosławiu zostanie zapewniony transport, aby mogły niezwłocznie powrócić do domów na Ukrainie – poinformował rzecznik wojewody Michał Mielniczuk.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: KATASTROFA na autostradzie A4. Nie żyje 5 osób! Mnóstwo rannych [ZDJĘCIA, WIDEO]

Tragiczny wypadek ukraińskiego autobusu. Nie żyje 5 osób
Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE