Trzeźwy weekend na Podkarpaciu. 27 kierowców  prowadziło auto po alkoholu

i

Autor: Pexels /Pixabay.com Trzeźwy weekend na Podkarpaciu. 27 kierowców prowadziło auto po alkoholu

Akcja na drogach

Trzeźwy weekend na Podkarpaciu. 27 kierowców prowadziło auto po alkoholu

2022-09-12 13:06

Podkarpaccy policjanci w sobotę i niedzielę (10-11 września 2022) prowadzili akcję "Trzeźwy poranek. Skontrolowali w tym czasie ponad 13 tys. kierujących. Jak się okazało, 27 kierowców prowadziło auto po alkoholu. Szczegóły poniżej.

Przez dwa dni, w sobotę i w niedzielę (10-11 września 2022) policjanci prowadzili działania „Trzeźwy weekend” na Podkarpaciu.

- Miały one na celu zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom ruchu drogowego, poprzez ujawnianie i eliminowanie z ruchu nietrzeźwych kierujących. Policjanci ruchu drogowego realizowali zadania w wyznaczonych punktach kontrolnych na terenie całego województwa - podaje podkarpacka policja.

Zobacz też: Energia z Ukrainy trafi do Rzeszowa? Ważne słowa Wołodymyra Zełenskiego

Policjanci podsumowali akcję. Sprawdzili stan trzeźwości 13 374 kierujących. Okazało się, że podczas "Trzeźwego weekendu" zatrzymali 27 kierujących, którzy zdecydowali się prowadzić pojazd pomimo wypitego wcześniej alkoholu. 12 kierowców odpowie za popełnione wykroczenie, a 15 za przestępstwo.

- Jeśli widzisz, że nietrzeźwa osoba chce prowadzić pojazd, nie pozwól na to! Uniemożliwiając jazdę pijanemu kierowcy, ochronisz przed nieszczęściem jego i tych, których może spotkać na swojej drodze - apelują policjanci.

Zobacz również: Wojtkowa. Papierosy spadły z nieba! Przemycano je dronem

Express Biedrzyckiej - gen. Mieczysław Cieniuch - Tereny, które Rosjanie zdobywali w ciągu 3 miesięcy, Ukraińcy odbili w 3 dni
Sonda
Czy kary dla pijanych kierowców powinny być wyższe?