1 urodziny pięcioraczków z Horyńca

Wielka impreza u pięcioraczków z Horyńca. Na urodziny dzieci zaprosili wszystkich internautów!

2024-02-12 21:14

W poniedziałek, 12 lutego, pięcioraczki z Horyńca obchodziły swoje 1. urodziny! Dzieci przyszły na świat w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie jako wcześniaki. Rodzice Dominika i Vincent Clarke nazwali je: Charles Patrick, Henry James, Elizabeth May, Evangeline Rose oraz Arianna Daisy. Dwanaście miesięcy później dzieci świętowały swoje urodziny podczas wielkiej imprezy!

To były ich pierwsze wspaniałe urodziny! Trudno uwierzyć, że mają już rok

W Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie 12 lutego 2023 roku,  Dominika i Vincent Clarke, którzy już mieli 7 dzieci, powitali na świecie pięcioraczki! Trzy dziewczynki i dwóch chłopców. Dzieci nazwano: Charles Patrick, Henry James, Elizabeth May, Evangeline Rose oraz Arianna Daisy. Niestety, trzy dni po porodzie poinformowano o śmierci Henry'ego. Mnogie ciąże są obciążające zarówno dla mamy, jak i dla dzieci. 

Pięcioraczki z Horyńca sporo czasu spędziły w szpitalu. Po narodzinach potrzebowały wsparcia medycznego. Do tego były drobniutkie - wisiały na nich pieluszki, a ich rączki były nieco grubsze od palców pielęgniarek. Najpierw do domu wróciły dziewczynki, później Charlie, który musiał przejść operację z powodu wady serca. Wszystko zakończyło się pomyślnie. W międzyczasie mama dzieci, pani Dominika przeszła dwie operacje nóg, które były bardzo obciążone w ciąży.

Dzisiaj maluszki rosną zdrowe na oczach całej Polski. Niedawno rodzina Clarke zamieszkująca wieś Puchacze na Podkarpaciu poinformowała, że w kwietniu wyjeżdżają z Polski do Tajlandii. Internauci, którzy obserwują wielodzietna rodzinę w mediach społecznościowych byli zasmuceni, że taka wesoła gromada opuszcza nasz kraj. Pani Dominika i Pan Vincent byli tak wzruszeni ciepłymi słowami od obcych ludzi, że kilka dni przed pierwszymi urodzinami pięcioraczków postanowili zaprosić wszystkich, którzy chcą przyjechać do ich domu, aby świętować razem z nimi pierwsze urodziny najmłodszych dzieci.

I tak pierwsza impreza ze znajomymi i internautami, którzy zechcieli przyjechać do rodziny odbyła się w niedziele popołudniu. Każde z dzieci dostało swój tort, a razem z nimi zajadał go każdy, kto odwiedził ich dom. Na niedzieli świętowanie się nie zakończyło. Imprezę kontynuowano następnego dnia. Były urodzinowe balony, słodkości, rodzinne spędzanie czasu i zdjęcia z okazji 1 urodzin!

Każdy kto śledzi rodzinę Clarke zauważy, ze maluszki już nie przypominają tych kruchych istotek sprzed roku. To wesołe dzieciaczki, które chętnie zajadały swoje urodzinowe słodkości i świetnie czują się przy stole z innymi ludźmi.

Rodzina pięcioraczków z Horyńca opowiada o swoich przygotowaniach do przeprowadzki
Sonda
Czy wyobrażasz sobie mieć pięcioraczki?