Właściciele lokali w Rzeszowie mają dość! Otwierają biznesy pomimo zakazów

2021-01-14 12:14 ap
Właściciele lokali w Rzeszowie mają dość! Otwierają biznesy pomimo zakazów
Autor: StockSnap/Pixabay.com Właściciele lokali w Rzeszowie mają dość! Otwierają biznesy pomimo zakazów

W związku z pandemią koronawirusa lokale gastronomiczne czy hotele są zamknięte. Co najwyżej mogą oferować jedzenie na wynos lub dowóz. Niektórzy mówią dość i zapowiadają otwarcie pomimo zakazów. Tak jest w całej Polsce, również w Rzeszowie.

Mają dość i otwierają biznesy pomimo zakazów. Akcja #OtwieraMY"

Zakazy, które obowiązują w związku z pandemią koronawirusa sprawiają, że właściciele hoteli, stoków narciarskich oraz restauracji liczą straty. Wielu z nich ma już dość obecnej sytuacji i bierze sprawy w swoje ręce... Przypomnijmy, że w poniedziałek 11.01 podtrzymano obowiązujące obostrzenia. Na Twitterze pod hasztagiem "#OtwieraMY" podpisało się mnóstwo właścicieli biznesów, którzy deklarują, że pomimo obostrzeń zostaną otwarte.

Które lokale w Rzeszowie otworzą pomimo obostrzeń?

Pod akcją "#OtwieraMY" na Twitterze podpisał się tor gokartowy ICF Carting. Jak wynika z informacji zamieszczonych na fanpagu, tor ruszył 9 stycznia. Z kolei Soda pub Rzeszów ogłosił otwarcie 15 stycznia. Pub ogłosił też przyłączenie do strajku przedsiębiorców Pała Tanajny.

- Po konsultacjach z założycielem partii STRAJK PRZEDSIĘBIORCÓW Pawłem Tanajno. Zapraszamy na budowanie struktur partii i na huczne spotkanie w klimatach Sody. Weźcie udział w nowym ruchu partyjnym! Już w piątek 15 stycznia o godzinie 18:00 zapraszamy na pierwsze spotkanie. Każdy członek wydarzenia przy wejściu proszony będzie o wypełnienie deklaracji wstępu do partii strajku przedsiębiorców. Deklaracje należy mieć cały czas przy sobie oraz nie zgubić jej do kolejnego „spotkania” - czytamy na Facebooku "Sody".

Zakazów ma dość również Grzegorz Schabiński, który... buduje kapliczkę na stoku narciarskim. To sposób na obejście lockodwonu. Biznesmen założył również zrzutkę.

Więcej: Biznesmen buduje kapliczkę na stoku narciarskim. To sposób na obejście zakazów

Atak zimy w Polsce