Wyjątkowa projekcja filmu w Rzeszowie. Sowieckie przystanki autobusowe

i

Autor: OleksandrPidvalnyi/pixabay.com Wyjątkowa projekcja filmu w Rzeszowie. "Sowieckie przystanki autobusowe"

KULTURA W RZESZOWIE

Wyjątkowa projekcja filmu w Rzeszowie. "Sowieckie przystanki autobusowe"

2023-12-08 10:49

Już w sobotę, 9 grudnia 2023 w ramach projektu Kino o Fotografii 2023 / VOL.2 w Galerii Fotografii Miasta Rzeszowa odbędzie się projekcja filmu "Sowieckie przystanki autobusowe". Wstęp jest bezpłatny. Szczegóły poniżej.

W ramach projektu  "Patrz!Szeroko - V Rzeszowski Weekend Fotografii" - Kino o Fotografii 2023 / VOL.2 w Galerii Fotografii Miasta Rzeszowa odbędzie się projekcja filmu "Sowieckie przystanki autobusowe". Film kręcono przez 7 lat! Pokazuje on efekty pracy kanadyjskiego fotografa Christophera Herwiga, który uwieczniał sowieckie przystanki. 

Film zdradza też historie powstania poszczególnych przystanków - zawiera bowiem rozmowy z niektórymi z ich twórców. Chociaż dziś kojarzone są głównie minioną epoką, niszczone i traktowane jako dziwne i kłopotliwe, Herwig uważa je za jedną z największych i najbardziej zróżnicowanych kolekcji architektonicznych na świecie! Artysta zbierał zdjęcia przystanków i dokumentował historie z nimi związane przez 20 lat. Projekcja odbędzie się w sobotę, 9 grudnia o godz. 16.30 w Galerii Fotografii Miasta Rzeszowa ul. 3 Maja 9 / I piętro. Wstęp bezpłatny.

Wyjątkowa projekcja filmu w Rzeszowie. Sowieckie przystanki autobusowe

i

Autor: materiały prasowe Wyjątkowa projekcja filmu w Rzeszowie. "Sowieckie przystanki autobusowe"
Świąteczne Miasteczko z Jarmarkiem w Rzeszowie

Czy dobrze pamiętasz cytaty z filmu "Dzień Świra"? Rozwiąż quiz!

Pytanie 1 z 10
Kto to powiedział? "Ale ja właściwie nie mam czasu ani miejsca na kobietę życia w moim życiu. Marzę o niej ale… nie mam miejsca ani czasu."