17-latek wszedł na słup. Spadł na oczach kolegi. Nowe fakty w sprawie tragedii w Rybnej

2021-09-20 15:34
Słup energetyczny. Zdjęcie poglądowe
Autor: pixabay.com Rybna: 17-latek wszedł na słup i spadł. Prokuratura umorzyła śledztwo

Miał zaledwie 17 lat. Razem z kolegą wyszli z imprezy urodzinowej. W pewnym momencie wbiegł na słup wysokiego napięcia. Gdy znajdował się na wysokości kilkunastu metrów, nagle runął na ziemię. Do tej tragedii doszło w miejscowości Rybna koło Częstochowy 5 czerwca tego roku. Prokuratura po analizie zebranych danych zdecydowała, że śledztwo zostanie umorzone.

Do tej tragedii doszło 5 czerwca tego roku około godziny 22.20 w miejscowości Rybna koło Częstochowy. Jak ustalono, 17-letni chłopak wyszedł z imprezy urodzinowej (osiemnastki organizowanej na sali) na spacer ze swoim kolegą. Nagle podczas przechadzki wspiął się na słup energetyczny średniego napięcia, a następnie spadł z wysokości kilkunastu metrów na ziemię. Wezwane na miejsce pogotowie ratunkowe przetransportowało go do szpitala w Częstochowie, gdzie zmarł następnego dnia.- Na podstawie przeprowadzonej sekcji zwłok ustalono, że przyczyną zgonu pokrzywdzonego był uraz wielonarządowy, powstały na skutek upadku z wysokości. W wyniku badań toksykologicznych stwierdzono natomiast, że w chwili zdarzenia chłopiec znajdował się w stanie nietrzeźwości - poinformował w środę rzecznik częstochowskiej Prokuratury Okręgowej Tomasz Ozimek.

Po kilku miesiącach prokuratura w Częstochowie postanowiła umorzyć śledztwo. Jakie są ku temu przesłanki? - Z zebranych dowodów wynika ponadto, że pomiędzy 17-latkiem a pozostałymi uczestnikami przyjęcia nie doszło przed zdarzeniem do jakichkolwiek nieporozumień. Nie stwierdzono także, aby ktokolwiek nakłaniał pokrzywdzonego do wspinania się na słup energetyczny" - dodaje Ozimek. Rodzina młodego chłopaka nie złożyła zażalenia na to postanowienie. Sprawa została zamknięta.

Śmigłowiec spadł do jeziora w Mikołajkach
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE