Krwawa jatka w Zabrzu. Dźgnął mężczyznę nożem, bo zwrócił mu uwagę

2021-09-20 15:10
Zabrze. Policja schwytała nożownika
Autor: Policja Zabrze Zabrze. 18-latek zaatakował nożem starszego od siebie mężczyznę. Został zatrzymany

Atak nożownika w Zabrzu. W niedzielę informowaliśmy o akcji prowadzonej przez policjantów, której celem było schwytanie sprawcy brutalnego ataku z nożem w ręku. W sobotni wieczór 58-latek idąc ulicą Robotniczą zwrócił uwagę młodemu mężczyźnie, by ten nie kopał samochodów. Ten wyjął nóż, ranił pięć razy starszego od siebie mężczyznę i uciekł. Policjanci przez weekend szukali sprawcy. Na szczęście jest już w rękach policji. Ma zaledwie 18 lat.

Zabrze. Atak młodego nożownika na ul. Robotniczej. Do zdarzenia doszło w sobotę (18 września) wieczorem. Jak informowała wówczas policja, 58-letni mężczyzna zwrócił uwagę wandalowi, który kopał zaparkowane na ul. Robotniczej samochody. Ten wyciągnął nóż i zadał aż pięć ostrzem 58-latkowi, po czym uciekł z miejsca zdarzenia. Świadek zajścia próbował zatrzymać napastnika, ale nie udało się. Policjanci z Zabrza rozpoczęli natychmiast poszukiwania. Poszkodowany trafił do szpitala w stanie ciężkim, ale już dzień później było z nim lepiej. Lekarze określali jego stan jako stabilny. Tymczasem mundurowi złapali niebezpiecznego wandala. Okazało się, że to 18-latek. W niedzielę, w samo południe wpadł w ręce stróżów prawa. - Funkcjonariusze umieścili 18-letniego mieszkańca Zabrza w policyjnym areszcie. Teraz mężczyzna usłyszy zarzut usiłowania zabójstwa. Ten czyn zagrożony jest karą nie krótszą niż 8 lat więzienia, 25 lat więzienia albo karą dożywotniego więzienia - podsumowują mundurowi.

Krwawa rzeź na Bałutach. Przeżyła, bo udawała martwą
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE