Afera w Sosnowcu! Rozgrywki polityczne w szpitalu? Bochenek: "Ruszyliśmy z kontrolą"

2020-06-01 16:35 Bartosz Wojsa
Afera w Sosnowcu! Rozgrywki polityczne w szpitalu? Bochenek: Ruszyliśmy z kontrolą
Autor: Twitter; Mateusz Bochenek Afera w Sosnowcu! Rozgrywki polityczne w szpitalu? Bochenek: "Ruszyliśmy z kontrolą"

"Ruszyliśmy z kontrolą poselską w Urzędzie Marszałkowskim", zapowiedział poseł Mateusz Bochenek (PO). Chodzi o sprawę odwołania dyrektor szpitala w Sosnowcu. Alicja Cegłowska miała stracić stanowisko przez podejrzenie ustawiania przetargów, ale członkowie Koalicji Obywatelskiej podejrzewają, że była to decyzja polityczna. Zapowiedziano kolejne kroki!

- Ruszyliśmy z kontrolą poselską w Urzędzie Marszałkowskim. Dochodzą do nas niepokojące głosy o politycznych rozgrywkach, które się tam odbywają, z sosnowieckim Wojewódzkim Szpitalem Specjalistycznym w tle - mówi poseł Mateusz Bochenek (PO) z Sosnowca.

Chodzi o aferę z odwołaniem Alicji Cegłowskiej, dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 5 im. św. Barbary w Sosnowcu.  Oficjalnym powodem odsunięcia jej ze stanowiska było podejrzenie ustawiania przetargów, ale członkowie Koalicji Obywatelskiej podejrzewają, że była to decyzja polityczna.

- Na szali jest zdrowie mieszkańców województwa - podkreśla Bochenek, zwracając uwagę na to, że afera ze szpitalem w Sosnowcu nie zostanie zamieciona pod dywan.

- Walka o wpływy w trakcie pandemii? Tak wygląda polityka partii rządzącej w czasie epidemii? - pyta poseł PO i zapowiada: - Będziemy też sprawdzali, co zrobił zarząd województwa dla mieszkańców: ile wydano na ochronę zdrowia? Jakie były działania na rzecz zapobiegania COVID-19? Jaki sprzęt medyczny kupiono, za jaką kwotę i gdzie trafił?

Mateusz Bochenek podkreśla, że o wynikach kontroli mieszkańcy zostaną poinformowani najszybciej, jak będzie to możliwe.

Przypomnijmy, że po tekstach katowickiej "Gazety Wyborczej", które wskazywały na nieprawidłowości w kwestiach zawierania umów na obsługę prawną Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 5 św. Barbary w Sosnowcu, marszałek województwa śląskiego Jakub Chełstowski zlecił przeprowadzenie wnikliwej kontroli w placówce.

- Departament Obsługi Prawnej i Kontroli Urzędu Marszałkowskiego podjął czynności w październiku ubiegłego roku. W dniu 21 maja br. dyrektor Departamentu Obsługi Prawnej i Kontroli przekazał marszałkowi informację nt. stwierdzonych nieprawidłowości, zaś ich skala wymagała podjęcia pilnych działań – poinformował rzecznik urzędu Sławomir Gruszka.

Po zapoznaniu się z wynikami kontroli, zdecydowano o odwołaniu Alicji Cegłowskiej ze stanowiska dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 5 im. św. Barbary w Sosnowcu. Oficjalnym powodem było podejrzenie ustawiania przetargów. Przedstawiciele Koalicji Obywatelskiej wyrażają jednak niepokój, że decyzja o odwołaniu dyrektor szpitala mogła być decyzją polityczną.

Super Raport 1 VI (goście: Bosak, Gardias)

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.