ALERT POGODOWY na Śląsku! Będzie niebezpiecznie! Wydano OSTRZEŻENIA [03.12.2020]

2020-12-03 8:20 Rafał Strzelec
ALERT POGODOWY na Śląsku! Będzie niebezpiecznie! Wydano OSTRZEŻENIA [03.12.2020]
Autor: pixabay.com IMGW wydało ostrzeżenia. Chodzi o marznące opady. Będzie bardzo ślisko!

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia I stopnia na obszarze centralnej i południowej części kraju. Meteorolodzy prognozują wystąpienie marznących opadów deszczu, które mogą stanowić spore niebezpieczeństwo dla kierowców. Trudnych warunków na drogach można się spodziewać m.in. na Śląsku. Sprawdźcie szczegóły.

Marznące opady na Śląsku. IMGW wydało ostrzeżenia [3 GRUDNIA]

Jak podaje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej marznące opady mogą wystąpić w kilku województwach w południowej i centralnej Polsce. Chodzi o województwa: opolskie, wielkopolskie, łódzkie, śląskie, a także południowe krańce województwa małopolskiego i podkarpackiego.

QUIZ geograficzny. Góry na świecie. Od 10. pytania zaczynają się Himalaje trudności!

Ostrzeżenie w województwie śląskim będzie obowiązywało 3 grudnia od godz. 9.00 do godz. 17.00. - Miejscami mogą pojawić się słabe opady marznącego deszczu powodujące gołoledź - podają meteorolodzy z IMGW.

Tego typu ostrzeżenia dotyczą przede wszystkim kierowców. Marznące opady powodują, że na drogach w całym województwie może być bardzo ślisko. To oznacza, że trzeba być dzisiaj wyjątkowo czujnym za kierownicą. Należy jeździć ostrożnie, przestrzegając przepisów ruchu drogowe, jednocześnie pamiętając o zachowaniu odpowiedniej prędkości.

Koronawirus Śląsk. Ile jest dziś zakażeń? Nowe dane Ministerstwa Zdrowia [03.12.2020, RAPORT]

Pogoda na Śląsku. Jaka będzie dziś pogoda? [03.12.2020, MAPA]

3 grudnia będzie na razie ostatnim tak mroźnym dniem w naszym kraju. Od piątku meteorolodzy przewidują ocieplenie. Możliwe, że temperatura na Śląsku sięgnie nawet kilkunastu stopni Celsjusza. Aby sprawdzić, jakie są prognozy na najbliższe godziny i dni, można skorzystać ze specjalnych map pogodowych. Poniżej jedna z nich.

Pod Wrocławiem tworzyła się trąba powietrzna? Niebezpieczna pogoda!