ALERT RCB dla województwa śląskiego. Zostańcie w domach!

2022-01-19 18:57
ALERT RCB dla województwa śląskiego. Zostańcie w domach!
Autor: KAGRU ALERT RCB dla województwa śląskiego. Zostańcie w domach!

Mieszkańcy województwa śląskiego otrzymali SMS-a od Rządowego Centrum Bezpieczeństwa, czyli ALERT RCB. Jak czytamy w alercie, każdy, kto nie musi wychodzić, powinien zostać w domu. Możliwe są także przerwy w dostawie prądu.

ALERT RCB dla województwa śląskiego. Zostańcie w domach!

Mieszkańcy województwa śląskiego otrzymali Alert RCB 19.01.2021. "Zostań w domu"

- Dziś i jutro (19/20) możliwy silny wiatr. Przygotuj się na trudne warunki na drogach i przerwy w dostawie prądu. Zostań w domu jeśli możesz - tak brzmi treść alertu, jaki otrzymali mieszkańcy regionu po południu 19 stycznia. Podobną wiadomość otrzymali mieszkańcy pozostałych części kraju.

Prognozowany jest wiatr o średniej prędkości od 45 km/h do 60 km/h, którego porywy mogą osiągać 100 km/h. - Jeżeli możesz zostań w domu. Zrezygnuj z podróży, drogi mogą być nieprzejezdne - ostrzega Rządowe Centrum Bezpieczeństwa.

Jak informuje synoptyk i rzecznik IMGW Grzegorz Walijewski, zbliżający się nad Polskę niż spowoduje duże różnice ciśnień, a co za tym idzie - silny wiatr i gwałtowne zjawiska pogodowe.

Czytaj także: Tak wyglądały zimy stulecia. DUŻO ZDJĘĆ

Niż Ida spowoduje, że napłynie do nas chłodne arktyczne powietrze, które przyniesie opady śniegu, szczególnie na północy kraju, gdzie pokrywa śnieżna może osiągnąć od 5 do 8 cm.

Totalny paraliż na drogach. Powodem wypadki i trudna pogoda
Sonda
Nosisz okulary przeciwsłoneczne zimą?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE