Rozbój na 12-latku w Rybniku. Policja zatrzymała sprawców

i

Autor: Policja Rybnik

ATAK na 12-latka w Rybniku. Sprawcy byli bezwględni!

2020-05-27 15:44

Szokujący atak na 12-letniego chłopca w Rybniku. Dwóch sprawców w wieku 24 i 25 lat obezwładniło nastolatka, następnie dusili go, by wyrwać mu głośnik bezprzewodowy. I to wszystko na oczach kolegów poszkodowanego.

Do bulwersującego zdarzenia doszło w niedzielę około godziny 14.30 w Rybniku przy ulicy Barbary. Dyżurny rybnickiej komendy został powiadomiony, że w rejonie parku dwóch agresorów zaatakowało małego chłopca.

- Interwencję niezwłocznie podjął patrol z wydziału ruchu drogowego. 12-letni chłopiec przekazał interweniującym mundurowym, że chwilę wcześniej podeszło do niego dwóch nieznanych mu mężczyzn. Sprawcy trzymali go za ramiona, dusili, odepchnęli i przewrócili na ziemię, a także zabrali jego bezprzewodowy głośnik. Świadkami zdarzenia byli znajomi pokrzywdzonego - relacjonuje rybnicka policja.

Dzięki temu, że sprawnie udało się ustalić rysopis sprawców, ujęcie ich było kwestią czasu. Już kilka minut później dnia wpadli w ręce policji. Wczoraj agresorzy zostali doprowadzeni do prokuratury, gdzie usłyszeli zarzut rozboju.

- Sąd Rejonowy w Rybniku przychylił się do wniosku śledczych oraz prokuratora i aresztował podejrzanych na okres trzech miesięcy - podaje rybnicka komenda.

Młodszy z nich, 24-latek, jest znany funkcjonariuszom. Dopuścił się przestępstwa w warunkach recydywy.

Czy to dobrze, że znika obowiązek noszenia maseczek? SONDA
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE