BRUD, SYF I GRZYB! W takich warunkach myją się górnicy [ZDJĘCIA]

2019-08-19 7:36

Syf, grzyb i brud, a do tego niska temperatura i zimna woda - takie warunki zdaniem jednego z górników panują w łaźni KWK Sośnica w Gliwicach. Kopalnia odpowiada, że ma pieniądze na remont. Na zdjęciach widać, że pomieszczenie jest w opłakanym stanie.

Łaźnia górnicza to miejsce, gdzie górnicy udają się po skończonej "szychcie", aby się umyć. Wydaje się, że strudzeni pracą na dole mężczyźni powinni mieć możliwość kąpieli w odpowiednich warunkach. Nic bardziej mylnego. Jak relacjonuje jeden z górników z KWK Sośnica w Gliwicach miejscowa łaźnia nadaje się raczej do generalnego remontu niż użytkowania.

- Na ścianach wisi grzyb. Jest tam bardzo zimno, górnicy często przez to chorują. Nie ma ciepłej wody. Warunki są dramatyczne - powiedział nam jeden z górników pracujących w kopalni.

Na dowód przesłał zdjęcia. Widać wyraźne zacieki, brudny i zagrzybiały sufit, umorusane, popękane kafelki a także zdarte ściany. Poprosiliśmy o komentarz przedstawicieli kopalni w tej sprawie.

- Łaźnie są w trakcie generalnego remontu. Kopalnia ma zapewnione środki na ten cel - informuje w lakonicznym komunikacie Marian Ogórek, Główny Specjalista Ds. Administracyjno-Socjalnych w KWK Sośnica.

A jak Wam się podobają warunki w łaźni? Chcielibyście się wykąpać w takim syfie? Pozostawiamy Wam to do oceny.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE