Burze w Polsce 14.07.2021. Gigantyczne nawałnice sieją spustoszenie! Potężne utrudnienia. Wstrzymane loty, tysiące mieszkańców bez prądu! [ZAPIS RELACJI NA ŻYWO]

2021-07-14 22:40
Burze w Polsce 14.07.2021. Gigantyczne nawałnice sieją spustoszenie! Potężne utrudnienia. IMGW bije na alarm
Autor: Pixabay Burze w Polsce 14.07.2021. Gigantyczne nawałnice sieją spustoszenie! Potężne utrudnienia. IMGW bije na alarm

Kolejna fala burz nad Polską. IMGW i RCB biją na alarm. Rozpoczęły się potężne ulewy! To nie będzie łatwa noc! Jak obecnie wygląda sytuacja? Gdzie są burze? Śledź relację na żywo na se.pl.

Synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej informują, że na zachodzie kraju burze mogą przybierać postać nawałnic, i tam możliwe są opady do 50 mm, punktowo do 60 mm. Temperatura maksymalna w ciągu dnia sięga od 29°C na zachodzie do 35°C na wschodzie. Jest niewielkie prawdopodobieństwo na utworzenie się trąb powietrznych.

Przeczytaj: Masarka po wielkiej nawałnicy w Warszawie. Straż pożarna walczyła z żywiołem całą noc

Gdzie jest burza? 

Gdzie są burze? Relacja na żywo z nawałnic nad Polską. Informujemy o interwencjach w związku z urwaniem chmur nad wieloma regionami polski.

23.00 Dziękujemy za śledzenie relacji

Według zapewnień synoptyków w nocy burze będą się kierować na północ kraju. Dziękujemy za śledzenie relacji, o kolejnych skutkach burzowych nawałnic nad Polską poinformujemy z samego rana.

22.55 Łódzkie: Nie ma czasu na podsumowanie strat

Strażacy z województwa łódzkiego w związku z usuwaniem skutków burz, które przechodzą nad regionem, wyjeżdżali dotychczas 250 razy, z czego 150 interwencji właśnie trwa (22.40). Do tej pory nie odnotowano rannych, są za to mieszkańcy bez prądu.

Mieszkańcy dzielą się w mediach informacjami o braku prądu w Łodzi: "Latarnie przygasają, prąd w domu też. Drzewa się kładą. A błyska jak by się komuś lampa błyskowa w aparacie zacięła" - czytamy w mediach społecznościowych.

Łódzcy strażacy cały czas jeżdżą do kolejnych wezwań, to głównie usuwanie wiatrołomów i skutków podtopień. - Na szacowanie strat nie ma jeszcze czasu, bo podczas akcji ratowniczych liczą się dosłownie sekundy. Robimy, co możemy, aby zapewnić bezpieczeństwo ludziom i ochronić ich mienie  - powiedział cytowany przez PAP jeden ze strażaków.

22.40 Rządowe Centrum Bezpieczeństwa podsumowuje: 1468 interwencji, mnóstwo ewakuacji, tysiące mieszkańców bez prądu

Państwowa Straż Pożarna w związku z dzisiejszymi burzami odnotowała do tej pory w całej Polsce 1468 interwencji. Ewakuowano już 24 obozy harcerskie, a bez prądu pozostaje 15 323 odbiorców

Interwencje strażaków z podziałem na województwa:

 • woj. śląskie - 629,
 • małopolskie - 224,
 • łódzkie - 191,
 • opolskie - 107.

Mieszkańcy bez prądu. W sumie 15 323 odbiorców:

 • woj. wielkopolskie - 8913,
 • świętokrzyskie - 4540,
 • mazowieckie - 1650.

W ostatniej godzinie najwyższy opad zanotowano na stacji w Kaliszu - 21,5 mm. A od rana najwyższą sumę opadów zanotowała stacja Radziechowy 42,5 mm.

22.05: Sztab kryzysowy na Śląsku! Odwołane loty samolotów, podtopienia i zerwane dachy

Województwo śląskie idzie na absolutny rekord. Strażacy mówią już o ponad 750 interwencjach w związku z potężnymi nawałnicami - najwięcej w pow. zawierciańskim, częstochowskim i myszkowskim. Wojewoda Śląski Jarosław Wieczorek Urzędzie Wojewódzkim zwołał dzisiaj sztab kryzysowy. Posiedzenie rozpoczęło się o 22.00. 

Sztab m.in. przeanalizuje sytuację w związku ze skutkami burz, szczególnie doniesienia z północnej części regionu, z powiatów częstochowskiego i zawierciańskiego, gdzie uszkodzeniu miały ulec liczne dachy.

Utrudnienia w komunikacji. Koleje Śląskie alarmują. Od godz. 17.00 do 21.00 Koleje Śląskie zamieściły w swoim serwisie informacje o utrudnieniach, jest ok. 20 wiadomości dotyczących opóźnień - trwają od 10 minut do blisko godziny.

Burze zatrzymały samoloty! Na lotnisku Katowice burzowa pogoda poskutkowała przekierowaniem połączenia LOT-u z Antalyi do Krakowa. Jak powiedział PAP Piotr Adamczyk z biura prasowego lotniska, obecna pogoda może wiązać się z kolejnymi utrudnieniami. Zgodnie z procedurami bezpieczeństwa, jeśli w promieniu do 8 km od lotniska system IMGW odnotuje uderzenie pioruna, obsługa naziemna samolotów jest wstrzymywana.

21.40: Wyładowanie atmosferyczne w okolicach Dąbrowy Górniczej. "Ekstremalnie blisko"

Internauci dzielą się zdjęciami kolejnych wyładowań atmosferycznych w różnych regionach Polski. Obecnie największe burze przechodzą przez województwa:

 • śląskie,
 • opolskie,
 • łódzkie,
 • wielkopolskie,
 • kujawsko-pomorskie,
 • pomorskie.

21.10 Ewakuacja obozu w Kostkowicach, utrudnienia w Małopolsce

Woj. śląskie: w Kostkowicach z obozu harcerskiego ewakuowano 370 dzieci. Jak ustalił SE.pl, jedno dziecko zostało poszkodowane i zostało przewiezione przez pogotowie ratunkowe. Pozostali trafili do obozu harcerskiego Leśne Kostkowice, do budynku stołówki.

Szczegóły znajdziesz TUTAJ: Kostkowice. Ewakuacja 370 dzieci z obozu harcerskiego! Poszkodowany nie wytrzymał nerwowo! Destrukcyjne burze na Śląsku

Woj. małopolskie: Największe szkody w powiatach: chrzanowskim, oświęcimskim, olkuskim i wadowickim. Z powodu burzy na wielu skrzyżowaniach drogi krajowej nr 94 w Olkuszu i okolicach nie działa sygnalizacja świetlna.

Szczegóły znajdziesz TUTAJ: Potężna burza krąży nad Małopolską! "Uszkodzone dachy i przewrócone drzewa" [WIDEO]

20.30: Jak minie dzisiejsza (14.07.21 r.) noc? Synoptyk IMGW odpowiada!

Tej nocy większość z nas będzie musiała zasypiać w akompaniamencie kolejnych grzmotów i ulew. Pogodnie może być jedynie na krańcach wschodnich województw. W całym kraju, mimo przechodzących nawałnic wciąż utrzyma się nieprzyjemny zaduch. 

Prognoza pogody na noc: Gwałtowne burze z ulewnym deszczem i nawałnicowym wiatrem - ten osiągnie w porywach nawet 100-120 km/h. Miejscami spadnie grad. - Wciąż istnieje możliwość pojawienia się trąby powietrznej - przestrzega Jakub Gawron, synoptyk IMGW.

Poniżej: Katowice, Giszowiec

20.00 Ryzyko tornada w Polsce?!

Internauci grzmią na alarm, publikując nagrania z przechodzących burz. Istnieje ryzyko wystąpienia trąb powietrznych nad Polską? Poniżej nagranie z Małopolski.

19.30: Pierwsze interwencje po potężnych burzach w Polsce

Oberwanie chmury już w województwie opolskim i śląskim. Na Śląsku do godz. 19 łącznie odnotowano 160 zgłoszeń, w tym m.in. o kilkunastu uszkodzonych dachach. Jak dotąd najgorzej jest w dwóch powiatach:

 • zawierciańskim,
 • częstochowskim.

Na Opolszczyźnie potężne grzmoty i błyskawice. Oberwanie chmury i prawdziwa nawałnica zgłoszeń mieszkańców. Strażacy - jak dotąd - interweniowali w Korfantowie (powalone drzewo), w Głogówku, Babicach, czy we wsi Przedmość - zalewane są piwnice, ogródki, na drogi padają kolejne drzewa.

Gdzie jest burza? Możesz je śledzić na żywo w oknie poniżej! [MAPA BURZ]

Z przewidywań synoptyków wynika, że tej nocy burze przenoszą się od strony Śląska i Małopolski po Wielkopolskę i woj. łódzkie. Tzw. superkomórki burzowe niosą ścianę deszczu, grad, nawałnicę, a potężny wiatr może siać spustoszenie.

Upały na Podkarpaciu: fala gorąca. Istne piekło pogodowe. Pomarańczowy alert IMGW!

Pogoda na dziś. Ostrzeżenie IMGW przed upałami dla Podkarpacia. Dziś, tj. w środę, 14.07.2021 zapowiada się kolejny upalny dzień. Eksperci z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydali pomarańczowy alert, czyli ostrzeżenie drugiego stopnia przed upałami. Ostrzeżenie będzie obowiązywało do czwartku, 15.07.2021. Według meteorologów będzie bardzo gorąco, termometry mogą pokazywać nawet 33°C.

Temperatura rośnie, a z nią zagrożenie. IMGW ostrzega przed tropikalnymi upałami! Pogoda na dziś, 14 lipca

Pogoda na dziś, 14 lipca. Synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydali dla Warszawy ostrzeżenie drugiego stopnia w trzystopniowej skali. Dotyczy ono bardzo wysokich temperatur. Zgodnie z prognozami IMGW w Warszawie termometry będą wskazywały od 29°C do 33°C.

Zbliża się załamanie pogody. ŻÓŁTY ALERT dla Pomorza Zachodniego

Nad Pomorzem Zachodnim zbierają się ciemne chmury, co oznacza zbliżające się załamanie pogody, które da o sobie znać w środę po południu i wieczorem. Dla całego regionu ogłoszono tzw. żółty alert, czyli ostrzeżenie pierwszego stopnia przed burzami, którym towarzyszyć będą gwałtowne ulewy, silne podmuchy wiatru. Lokalnie mogą również wystąpić opady gradu.

CZERWONY ALERT w Łódzkiem. Szykuje się pogodowy ARMAGEDON!

Najbliższe godziny zapowiadają się bardzo niepokojąco dla całego województwa łódzkiego. Po południu i w nocy spodziewane jest załamanie pogody. Dla całego regionu ogłoszono tzw. czerwony alert, czyli ostrzeżenie trzeciego (najwyższego) stopnia przed burzami. To jednak nie koniec ostrzeżeń. W województwie łódzkim obowiązuje również ostrzeżenie drugiego stopnia, czyli tzw. pomarańczowy alert przed upałami.

Potężna nawałnica przejdzie przez Poznań?! Mieszkańcy zbombardowani niepokojącymi wiadomościami!

Najbliższa doba w Poznaniu może nie być ani spokojna ani przyjemna. Wszystko za sprawą prognoz pogody, które nie są optymistyczne. Alert wydał Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Niepokojące wiadomości SMS do mieszkańców wysłało także Centrum Zarządzania Kryzysowego oraz Rządowe Centrum Bezpieczeństwa.

IMGW: Wichury do 100 km/h i nie tylko! Podwójny alarm meteo dla województwa kujawsko-pomorskiego

Uwaga mieszkańcy Bydgoszczy, Torunia i innych rejonów województwa kujawsko-pomorskiego. Na terenie naszego regionu obowiązuje podwójny pomarańczowy alarm IMGW. Synoptycy ostrzegają przed upałem i burzami z gradem. Przed nami bardzo niespokojne godziny. Zobacz: Wichury do 100 km/h i nie tylko!

Burze z gradem i ulewnym deszczem na Dolnym Śląsku

W środę na Dolnym Śląsku spodziewane są burze z gradem. Towarzyszyć im będą opady ulewnego deszczu oraz porywisty wiatr. IMGW wydał ostrzeżenie pogodowe pierwszego stopnia dla całego województwa dolnośląskiego. Przeczytaj: Burze z gradem i ulewnym deszczem na Dolnym Śląsku

Warmia i Mazury. Upały nie mają końca! W środę, 14 lipca, pogoda znów da się we znaki!

Upałom na Warmii i Mazurach nie ma końca. Gorące lato w pełni! Środa, 14 lipca, będzie kolejnym dniem z afrykańskimi upałami w woj. warmińsko-mazurskim. Kto spędza obecnie urlop nad mazurskimi jeziorami, ten nie może narzekać na pogodę. Będzie bardzo ciepło, ale i niebezpiecznie. Oprócz upałów, synoptycy IMGW prognozują burze z gradem. Wydano ostrzeżenia dla Warmii i Mazur. Przeczytaj więcej na ten temat. Warmia i Mazury. Upały nie mają końca!

Nocna burza w Warszawie. Pioruny waliły co sekundę
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE