Wielka nawałnica w Warszawie

i

Autor: czytelnik ESKA Warszawa Wielka nawałnica w Warszawie

Masarka po wielkiej nawałnicy w Warszawie. Straż pożarna walczyła z żywiołem całą noc

2021-07-13 11:13

W poniedziałek, 12 lipca, przez Warszawę przeszła potężna nawałnica. Burza nie dawała spać mieszkańcom stolicy nawet w nocy. Krajobraz po ulewach jest przerażający. Zalane ulice, podtopione auta, połamane drzewa. Warszawscy strażacy interweniowali ponad 150 razy! W których dzielnicach miasta nawałnice spowodowały najwięcej szkód?

Bilans strat, które spowodowała ostania nawałnica w Warszawie, jest ogromny. Zmienna pogoda nie ma litości dla mieszkańców stolic. W ciągu dnia żar leje się z nieba, a po południu ulewne deszcze zalewają ulice, a porywisty wiatr łamie drzewa.

ZOBACZ TEŻ: Samochody dosłownie wpadały w wielką dziurę! Skutki ulewy na Trasie Łazienkowskiej

Do godz. 6 we wtorek mazowieccy strażacy interweniowali 627 razy. Najwięcej zgłoszeń dotyczyło Warszawy. Aż 152! Jak przekazał w rozmowie z "Super Expressem" mł. kpt. Michał Wichrowski ze straży pożarnej, 80 interwencji dotyczyło odpompowania wody, a 40 usunięcia powalonych drzew.

Burze, które w poniedziałek przeszły przez Warszawę najbardziej dały w kość mieszkańcom Mokotowa, Ursynowa i Wilanowa. To tam strażacy musieli interweniować najczęściej.

Zalana została między innymi Dolina Służewiecka przy skrzyżowaniu z aleją Komisji Edukacji Narodowej. Podobna sytuacja była też na ulicy Płaskowickiej przy skrzyżowaniu z Braci Wagów. Zdjęcia z podtopionymi samochodami, miejskim autobusem, a nawet płynącą ulicznym potokiem toaletą przenośną, zostały opublikowane na lokalnych grupach w mediach społecznościowych.

Ogromny problem mieli również pasażerowie metra. Zalane zostało przejście podziemne na stacji metra Stokłosy. Ze stacji można było korzystać, jednak trzeba było wchodzić innym wejściem. Problem z kursowaniem pojazdów transportu publicznego pojawiał się na terenie całej Warszawy. "Z powodu intensywnych opadów deszczu i silnego wiatru w obszarze działania WTP, występują utrudnienia w kursowaniu pojazdów komunikacji miejskiej WTP. Mogą występować opóźnienia i przekierowania pojazdów" - ostrzegał Warszawski Transport Publiczny.

Z powodu burzy również samoloty nie lądowały na Lotnisku Chopina. - Trzy samoloty zostały skierowane na lotniska zapasowe we Wrocławiu i Poznaniu. Stamtąd, po zatankowaniu i po poprawieniu sytuacji pogodowej, samoloty polecą na lotnisko w Warszawie. Chodzi o loty z Sofii, Bukaresztu i Belgradu - przekazał redakcji Kontaktu24 Krzysztof Moczulski, rzecznik prasowy Polskich Linii Lotniczych LOT.

Rewitalizacja warszawskiej Rotundy
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany