IKEA zamyka swój sklep w Polsce. Szokująca decyzja! Klienci będą zawiedzeni

i

Autor: IKEA/ materiały prasowe IKEA zamyka swój sklep w Polsce. Szokująca decyzja! Klienci będą zawiedzeni

IKEA zamyka swój sklep w Polsce. Szokująca decyzja! Klienci będą zawiedzeni

2021-07-13 16:38

Sieć sklepów IKEA poinformowała o tym, że zamyka sklep w Polsce. Jak się okazuje, chodzi o placówkę w Warszawie, a konkretnie tę znajdującą się w centrum handlowym Blue City. Sklep został otwarty w październiku 2018 roku i był najmniejszą placówką IKEA w Polsce. Dlaczego sklep zostanie zamknięty? Firma postanowiła zmienić strategię, jednak zaznacza, że wciąż będzie inwestować w nowe sklepy i Punkty Odbioru Zamówień. Do kiedy będziemy mogli zrobić zakupy w najmniejszym sklepie IKEA? Szczegóły na se.pl poniżej.

IKEA zamyka sklep w Warszawie. Dlaczego?

Obecnie w Warszawie zakupy w sklepach IKEA można zrobić w: IKEA Janki, IKEA Targówek, IKEA w Blue City, ponadto trzy Punkty Odbioru Zamówień IKEA - w centrach handlowych Blue City, King Cross Praga i Wola Park oraz dwa mobilne Punkty Odbioru Zamówień IKEA - na Mokotowie i w Wilanowie. Jednak sklep IKEA w centrum handlowym Blue City będzie można odwiedzić tylko do końca roku. Sieć poinformowała o tym, że zamyka placówkę.

Czytaj też: Koszmarny wypadek nocnego autobusu w Warszawie. Nadział się na barierę! Kierowca zasnął?

- Jednym z priorytetów dla IKEA w Polsce jest rynek warszawski. Planujemy dalej rozwijać naszą działalność w tym regionie, z jeszcze większą dynamiką. Chcemy skupić się na nowych formatach miejsc spotkań z klientami, które będą odpowiedzią na zmieniające się potrzeby mieszkańców stolicy i regionu - mówi Karol Barcal, Dyrektor Regionalny w IKEA Retail Polska odpowiedzialny między innymi za rynek warszawski. - Finalizujemy obecnie kompleksowy plan dla regionu warszawskiego, który koncentruje się na tworzeniu jeszcze lepszego doświadczenia klientów, budowaniu i rozwijaniu kompetencji naszych pracowników, inwestowaniu w obecne i nowe miejsca spotkań z klientami oraz atrakcyjnej ofercie usług zdalnych i stacjonarnych.

NIE PRZEGAP: Zabierz na wakacje z dzieckiem. O tym powinien pamiętać każdy rodzic

IKEA Blue City w Warszawie będzie zamknięta

Jak informuje IKEA, placówka w centrum handlowym Blue City zostanie zamknięta w związku ze zmianą strategii, jednak sieć zamierza wciąż inwestować w nowe miejsca.

- Nadal będziemy kontynuować testy różnych rozwiązań dla klientów oraz stale inwestujemy w dotychczasowe sklepy IKEA, w mobilne i stacjonarne Punkty Odbioru Zamówień, sprzedaż online oraz usługi zdalne z różnymi możliwościami dostawy i odbioru. - mówi Karol Barcal.

IKEA w Szczecinie otwarta. Tłumy przed sklepem. Prezydent przeciął wstęgę
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają