IMGW alarmuje! Kolejny niebezpieczny dzień przed nami! Tropikalne upały, ulewy i wichury

2021-07-13 18:21
IMGW alarmuje! Kolejny niebezpieczny dzień przed nami! Tropikalne upały, ulewy i wichury
Autor: Pixabay IMGW alarmuje! Kolejny niebezpieczny dzień przed nami! Tropikalne upały, ulewy i wichury

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) wydało dla Warszawy ostrzeżenia drugiego i pierwszego stopnia w trzystopniowej skali. Przez stolice znów przetoczy się fala ulewnych deszczy i bardzo silnego wiatru. Do tego temperatura w cieniu wynosić będzie 33°C. Prognoza pogody.

IMGW (Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej) wydał dla Warszawy ostrzeżenia pierwszego i drugiego stopnia w trzystopniowej skali. Mieszkańcy stolicy muszą liczyć się z tym, że w ciągu dnia i nocy przez miasto może przetoczyć się bardzo silna fala upałów. Temperatura w cieniu może sięgać nawet 33°C. Ostrzeżenie drugiego stopnia dotyczy upałów, które nie odpuszczą nam nawet w nocy, kiedy termometry będą wskazywać  od 18°C do 21°C.

Zobacz: Ks. Krzysztof Skwierczyński z Siedlec umarł w czasie mszy na oczach wiernych. "To był przerażający widok"

Ostrzeżenia IMGW dla Warszawy

IMGW wydało ostrzeżenie pierwszego stopnia dotyczące ulewnych deszczy, silnego wiatru oraz burz.

- Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć opady deszczu od 20 mm do 30 mm, lokalnie może spać do 40 mm deszcz. Wiatr w porywach może osiągać prędkość do 80 km/h. Miejscami może spaść grad - informuje IMGW.

Nocna burza w Warszawie. Pioruny waliły co sekundę
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE