Bytom. Ponad 30 przypadków koronawirusa w domu opieki! To NOWE ognisko zarazy na Śląsku!

2020-05-21 18:24
Koronawirus
Autor: mj-s Koronawirus wykryty na drugim oddziale szpitalnym w Nowym Sączu! Neurologia ZAMKNIĘTA!

Nowe ognisko koronawirusa na Śląsku. Chodzi o Ewangelicki Dom Opieki "Ostoja Pokoju" w Bytomiu. Wykryto tam zakażenie koronawirusem u 35 ze 140 pensjonariuszy i pracowników. W ośrodku znajdują się przede wszystkim osoby starsze. Są one pod stałą opieką pracowników DPS-u.

Koronawirus na Śląsku. Kolejne ognisko zarazy! Tym razem DPS w Bytomiu

Informację o tym, że w domu opieki Ostoja Pokoju w Bytomiu przy ul. Matki Ewy 1 wykryto zakażenia koronawirusem, potwierdza dyrektor placówki Waldemar Pawłowski. - Na ten moment mamy około 25 procent wyników wszystkich badań. Są wśród nich przypadki pozytywne. Na szczęście zdecydowana większość pensjonariuszy przechodzi zakażenie bezobjawowo - mówi w rozmowie z naszym portalem. - Rodziny seniorów mogą być spokojne - dodaje.

Koronawirusa wykryto do tej pory u 35 osób. Wymazy pobrano w sumie od około 140 osób. Są to zarówno pracownicy, jak i pensjonariusze ośrodka. Seniorzy są pod stałą opieką. - Pracownicy zostali skoszarowani w ośrodku. Mamy pewne zapasy różnego rodzaju środków ochrony, jednak brakuje nam przede wszystkim maseczek, płynów dezynfekujących -  mówi Pawłowski dodając, że każda pomoc dla ośrodka się przyda.

Na ten moment nie ma mowy o ewakuacji seniorów z "Ostoi Pokoju". Do tej pory spłynęło zbyt mało wyników. Reszta ma dotrzeć jutro bądź najpóźniej pojutrze. Pawłowski podkreśla, że ośrodek może cały czas liczyć na pomoc Urzędu Wojewódzkiego i Urzędu Miasta w Bytomiu.

To już kolejny DPS w Bytomiu, w którym wykryto koronawirusa. Wcześniej zakażeni byli pensjonariusze DPS Kombatant. Ogółem na Śląsku od początku epidemii wykryto 6333 zakażenia koronawirusem. W samym Bytomiu odnotowano 711 przypadków, ponad 180 osób już wyzdrowiało. 

Pijany mężczyzna pływał z misiem na Pradze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE