Koronawirus na Śląsku. Nienawiść i grożenie policjantom. Komendant OSTRZEGA hejterów!

2020-05-21 9:28 Bartosz Wojsa
Jarosław Szymczyk
Autor: East News

Pojawia się coraz więcej przypadków gróźb i hejtu wobec policjantów z całej Polski, również z województwa śląskiego. W związku z tym Komendant Główny Policji, gen. insp. Jarosław Szymczyk, w specjalnym liście zapewnił, że zawsze będzie bronił godności i dobrego imienia funkcjonariuszy i pracowników. Ostrzega też hejterów! Sprawdźcie, co powiedział.

Epidemia koronawirusa w Polsce trwa, a interweniujący policjanci, którzy pilnują, by mieszkańcy stosowali się do obowiązujących obostrzeń, często spotykają się z falą krytyki. Coraz więcej przypadków hejtu i gróźb kierowanych wobec policjantów odnotowuje się we wszystkich regionach kraju, również w województwie śląskim. W sprawie postanowił zająć stanowisko Komendant Główny Policji, gen. insp. Jarosław Szymczyk. Ostrzega hejterów przed konsekwencjami!

Koronawirus na Śląsku. "Należy wam się szacunek!"

Komendant w specjalnym oświadczeniu napisał między innymi, że policjantom za to, co robią każdego dnia dla bezpieczeństwa Polaków "należy się szacunek i uznanie".

- Pandemia COVID-19 sprawiła, że wszyscy musieliśmy spojrzeć na otaczający nas świat z zupełnie innej strony. Obawa o zdrowie i życie zmieniły naszą codzienność, formy pracy i aktywności. Stan epidemii stał się ogromnym wyzwaniem, nie tylko w zakresie realizacji konkretnych zadań, ale również w kontekście wzajemnych kontaktów i relacji między nami wszystkimi - napisał komendant Szymczyk. 

Chwalił policjantów ze wszystkich części Polski za to, że wykonują swoje zadania "niezwykle profesjonalnie, z ogromnym poświęceniem i zaangażowaniem". 

Koronawirus na Śląsku. "Wprowadzone zakazy nie miały na celu ograniczenia niczyich praw"

Komendant Główny Policji w opublikowanym komunikacie zaznaczył, że wprowadzane zakazy i nakazy "nie miały na celu ograniczenia czyichkolwiek praw, lecz zadbanie o nasze zdrowie i życie".

- Wiem, że czasem musieliśmy pokazać stanowcze działanie policji. Zdaję sobie sprawę, że nie zawsze respektowanie prawa spotykało się i spotyka ze zrozumieniem, ze strony wszystkich obywateli. Jednak jako formacja, wszystkich musimy traktować jednakowo, niezależnie od wyznawanych poglądów, sympatii politycznych, statusu społecznego czy środowisk - napisał Szymczyk.

Zaznaczył też, że policja nie ma celów politycznych. - Pomagamy i chronimy nawet wtedy, gdy inni próbują to dyskredytować lub przypisywać nam złe intencje - dodał.

Koronawirus na Śląsku. Będą konsekwencje za hejtowanie i groźby

Komendant z pełną mocą zaznaczył, że nie zgadza się z hejtem, który spotyka policjantów i ich rodziny. - Każdy, kto decyduje się na łamanie obowiązującego wszystkich prawa musi liczyć się z adekwatną do sytuacji reakcją z naszej strony - napisał.

Zapowiedział również, że hejtując lub grożąc policjantom trzeba liczyć się z poważnymi konsekwencjami.

Robot, który może pomóc personelowi medycznemu

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.