BYTOMska inicjatywa. Jedni szyją maseczki, a inni JE DRUKUJĄ

2020-03-26 16:00 abe
przyłbica ochronna_COVID_druk 3D
Autor: UM Bytom

To, jak widać na zdjęciu, nie tyle maseczka, co porządna przyłbica, której nie powstydziłby się bramkarz hokejowy. Do krawców dołączyli drukarze i technologia druku 3D.

Takich przyłbic używają m.in. lekarze wykonujący operacje, a od jakiegoś czasu używają je w sprzedawczynie w sklepach, nie wspominając o pracownikach ochrony zdrowia będących na pierwszej linii frontu epidemicznego. Takie ŚOI (środki ochrony indywidualnej) wykonuje Dawid Fiolka z bytomskiej Drukarni Solprint. Pierwsza partia przyłbic trafiła już do jednej z przychodni w Bytomiu Miechowicach. – Wydrukowaliśmy elementy osłony, zgodnie z opracowanym i udostępnionym przez jedną z firm schematem. Druk części z filamentu, czyli opaski, odbywa się u mnie w domu, z kolei wyprodukowaniem blend, czyli folii antystatycznych wycinanych laserowo, zajmuje się zaprzyjaźniona drukarnia – objaśnia Dawid Fiolka, współwłaściciel Drukarni Solprint.

Każdy kto jest posiadaczem drukarki 3D może sobie maskę-przyłbicę wydrukować. Tyle, że przy wykorzystaniu sprzętu amatorskiego, taka produkcja jednej sztuki zajmie kilka godzin. – Dziś wiele osób pracuje w domach i posiada drukarki 3D. Zachęcam więc do włączenia się do akcji. Im więcej drukarek, tym więcej osłon, na które jest ogromne zapotrzebowanie. Razem możemy więcej – zachęca inicjator drukowania ŚOI.

Super Raport - prof. Włodzimierz Gut

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.