Chciał WYSADZIĆ W POWIETRZE rodzinę z dziećmi. Decyzja sądu ws. ZAMACHU w Wyrach [AUDIO]

2020-01-24 19:48 mt/AŁ (Radio ESKA)
To on zlecił zamach w Wyrach
Autor: Policja Śląska

Nowe fakty ws. zamachu bombowego w Wyrach na Śląsku. Sąd podjął decyzję! Mężczyzna, który – zdaniem śledczych – był zleceniodawcą ataku, usłyszał zarzuty. Na proces poczeka w areszcie. Spędzi tam najbliższe trzy miesiące. Sprawdźcie najnowsze informacje w tej sprawie.

Mężczyzna, który chciał wysadzić w powietrze rodzinę z dziećmi, usłyszał zarzuty i został aresztowany na trzy miesiące – informuje Radio ESKA Śląsk. Chodzi o zleceniodawcę zamachu w Wyrach.

Najnowsze informacje w tej sprawie zna Asia Łukawska z Radia ESKA Śląsk. Posłuchajcie!

W tej sprawie policja zatrzymała łącznie sześć osób, w tym zleceniodawcę zamachu. To 35-latek z Knurowa, który nie przyznaje się do winy.

Przypomnijmy, plecak z ładunkiem wybuchowym domowej roboty eksplodował na tarasie domu jednorodzinnego w Wyrach koło Mikołowa. W tym czasie w środku spało małżeństwo z dwójką dzieci. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Motywem działania zatrzymanych była chęć zastraszenia rodziny. Jak nieoficjalnie udało nam się ustalić, zleceniodawca miał zobowiązania finansowe wobec właściciela domu, przy którym doszło do eksplozji. Wszystkim zatrzymanym grozi do 10 lat więzienia.

35-latek został zatrzymany 22 stycznia. Chciał wysadzić w powietrze rodzinę z dziećmi, a w chwili zatrzymania... sam wracał z urlopu razem z żoną i dwójką maluchów! Przypomnijmy: do zamachu w Wyrach doszło w nocy, w sobotę, 18 stycznia.