Chorzów: 14-latka zgwałcona na randce. Obrzydliwe wpisy ludzi w sieci. "To jej wina!"

2021-06-01 8:08
Chorzów: 14-latka zgwałcona na randce. Obrzydliwe wpisy ludzi w sieci. To jej wina!
Autor: Pixabay.com / Facebook; OMZRiK Chorzów: 14-latka zgwałcona na randce. Obrzydliwe wpisy ludzi w sieci. "To jej wina!"

14-letnia dziewczyna została zgwałcona na randce w Chorzowie przez 23-letniego mężczyznę. Po tym, co stało się na Śląsku, w sieci pojawiło się mnóstwo obrzydliwych komentarzy. ""Jej wina, ma szczęście, że żywą ją wypuścił", "przecież małolata miała to na własne życzenie", czytamy. Sprawą zainteresował się nawet Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych. "Internetowy lincz na ofierze gwałtu", napisał Rafał Gaweł.

Spis treści

  1. Gwałt na randce w Chorzowie. 14-latka została zmuszona do seksu
  2. Internetowy lincz na nastoletniej ofierze gwałtu. "Jej wina"
  3. OMZRiK: To gwałciciel jest winny, nie ofiara

Gwałt na randce w Chorzowie. 14-latka została zmuszona do seksu

Do wstrząsających zdarzeń w Chorzowie doszło w niedzielę, 23 maja, o czym pisaliśmy na łamach "Super Expressu". Około godz. 23:00 dyżurny chorzowskiej komendy został poinformowany przez zgłaszającą o tym, że 14-letnia mieszkanka miasta została zgwałcona przez nieznanego jej mężczyznę. Sprawą zajęli się kryminalni z chorzowskiej komendy. Jak ustalili śledczy, w niedzielę po południu 14-latka spotkała się z poznanym na jednym z portali społecznościowych mężczyzną. Następnie razem wybrali się na przejażdżkę jego samochodem. "W pewnym momencie 23-latek zjechał w ustronne miejsce i zmusił małoletnią do obcowania płciowego. Po powrocie do domu pokrzywdzona opowiedziała o wszystkim swoim opiekunom, a ci niezwłocznie powiadomili policję", mówią mundurowi. 

Internetowy lincz na nastoletniej ofierze gwałtu. "Jej wina"

Pomimo niewielu informacji, jakie posiadała małoletnia na temat sprawcy, już w niespełna dobę został on namierzony przez chorzowskich kryminalnych. Sprawcą okazał się 23-letni mieszkaniec Rzeszowa. "Informacja ta niezwłocznie trafiła do rzeszowskiej komendy. Dzięki współpracy z tamtejszymi policjantami, w niespełna dobę sprawca został zatrzymany", przekazali funkcjonariusze. Kilka dni temu mężczyzna usłyszał zarzuty. Za to przestępstwo grozi mu 15-letni pobyt w więzieniu. Niestety, mimo tego, że oczywistym wydaje się, kto jest w tym przypadku ofiarą, a kto oprawcą, w sieci trwa lincz na... nastolatce. Ludzie sugerują, że sama jest sobie winna, bo poszła na randkę ze starszym mężczyzną. "Jej wina", czytamy w licznych wpisach. Oburzające! 

OMZRiK: To gwałciciel jest winny, nie ofiara

Na problem zwrócił uwagę m.in. Rafał Gaweł, fundator i członek zarządu w Ośrodku Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych. "Internetowy lincz na ofierze gwałtu. Pod artykułem o 14-latce, która została zgwałcona przez 20-latka, z którym umówiła się przez internet. W komentarzach naoczna próbka tego, co czeka w Polsce zgwałconą dziewczynę. Przecież "prowokowała", "mogła pomyśleć", "chciała wrażeń to znalazła"", czytamy na profilu OMZRiK na Facebooku. "Bezlitosne komentarze padają z ust kobiet. Rzecz jasna co druga nigdy nie zrobiła nic lekkomyślnego będąc nastolatką, zawsze grzecznie się uczyły i w życiu nie założyły mini. Nie to, co ta "dzisiejsza młodzież" - "źle wychowana, w internetach tylko siedzi, ubiera się prowokująco, a potem płacz"", podkreślono. Na koniec napisano, że "to gwałciciel jest winny, nie ofiara". "Nie ma tu żadnego 'ale'. Nie ma. Nigdy", czytamy. 

Pogrzeb 11-letniego Sebastiana w Katowicach
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE