"Chytra baba" w Tarnowskich Górach! Chciała kupić awokado w cenie marchewek

2020-09-30 21:47 Rafał Strzelec
Oszustce z Tarnowskich Gór grozi nawet 8 lat więzienia
Autor: pixabay.com Oszustce z Tarnowskich Gór grozi nawet 8 lat więzienia

Aż osiem lat więzienia grozi mieszkance Tarnowskich Gór. Kobieta chciała wymusić różnicę w cenach warzyw. Przykładowo pakowała do reklamówki awokado, ale przy samoobsługowej kasie zaznaczała marchewki! Przyklejała kod kreskowy i kasowała. Myślała, że nikt nie dostrzeże jej oszustw. Nic bardziej mylnego.

Policjanci z Tarnowskich Gór otrzymali we wtorek 29 września zgłoszenie, że w jednym z marketów doszło do nietypowego oszustwa. Jak podaje miejscowa komenda jedna z klientek sklepu chciała oszukać personel, skanując na kasie samoobsługowej produkty tańsze, a w rzeczywistości pakując do siatki droższy towar.

- Przybyli na miejsce policjanci ustalili, że 37-latka kładła na wagę owoce, a drukowała kod kreskowy np. z tańszych warzyw lub innych owoców. Tym sposobem tarnogórzanka chciała wyłudzić różnicę w cenie pomiędzy tańszymi a droższym produktami, która wyniosła blisko 12 złotych. Kobieta nie spodziewała się, że oszustwo wyjdzie na jaw i zostanie zauważone przez pracowników sklepu - tłumaczą mundurowi.

Te 12 złotych może nie jest zbyt dużą kwotą, ale konsekwencje będą naprawdę bardzo poważne. Tarnogórzanka trafiła do aresztu. Po przedstawieniu zarzutu oszustwa wróciła do domu. Grozi jej nawet do 8 lat więzienia. Policjanci ostrzegają, że zachowanie polegające na wyłudzeniu różnicy w cenie pomiędzy tańszymi a droższym produktami, traktowane jest przez polskie prawo jako oszustwo. Co ważne, w każdym przypadku jest to przestępstwo!

Otwarcie Centrum Przesiadkowego Sądowa w Katowicach

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.