Penis na twarzy i rozkaz "robienia loda". Tak wygląda praca w Polsce [ZDJĘCIA]

2021-05-15 14:58 Rafał Strzelec
Penis na twarzy i rozkaz robienia loda. Tak wygląda praca w Polsce [ZDJĘCIA]
Autor: archiwym se.pl

W ostatnim czasie opisywaliśmy historię policjantki z Rybnika, która skarżyła się na molestowanie seksualne swojego przełożonego. Sprawę nagłośnił "Superwizjer". Okazuje się, że to nie jedyne przykre doświadczenia, jakie można wynieść z pracy. Przedstawiamy Wam kilka historii, które opisują jak wygląda rzeczywistość pracownika w niektórych instytucjach, firmach, zakładach. Są naprawdę wstrząsające! Zobaczcie naszą galerię!

Jak czytamy w raporcie „Bezpieczeństwo pracy w Polsce 2019" aż 46 proc. pracowników biurowych i fizyczno-umysłowych przyznało, że padło ofiarą mobbingu. Ponad połowa doświadczyła przemocy słownej, a 14 proc. przemocy fizycznej w miejscu pracy. Powyższe dane nie dotyczą jednak instytucji publicznych i innych zakładów pracy, gdzie również dochodzi do podobnych, negatywnych zjawisk. Molestowanie seksualne, seks za awans, picie w pracy, wyzwiska, koszmarne warunki pracy - choć żyjemy w rzekomo cywilizowanym kraju, niestety wiele osób pada ofiarą skandalicznego traktowania ze strony przełożonych lub "kolegów" z pracy.

>>> Skandal w Mysłowicach! Ksiądz prosił dzieci o pieniądze z komunii świętej. "Podzielcie się!"

Wedle Kodeksu Pracy mobbing to "działania lub zachowania dotyczące pracownika lub skierowane przeciwko pracownikowi, polegające na uporczywym i długotrwałym nękaniu lub zastraszaniu pracownika, wywołujące u niego zaniżoną ocenę przydatności zawodowej, powodujące lub mające na celu poniżenie lub ośmieszenie pracownika, izolowanie go lub wyeliminowanie z zespołu współpracowników. Pracodawca jest zobligowany prawnie do zwalczania takich zjawisk. Niestety okazuje się, że wiele osób nie zdaje sobie nawet sprawy, że to bardzo poważny problem.

Czytaj również: Pogrzeb prof. Leszka Miszczyka: Ten gest mówi wszystko. Serce pęka

- W przypadku sytuacji, gdy jeden ze współpracowników jest obiektem żartów z powodu nadwagi ze strony innych pracowników, aż 20 proc. respondentów wskazało, że poradziłoby koledze, by się nie przejmował, nabrał dystansu. To pokazuje, że zjawisko mobbingu wciąż jest bagatelizowane i uważane jako wyimaginowany problem jednostki. Ponadto wiele osób kojarzy mobbing z relacją pionową na linii przełożony-pracownik. Tymczasem to zjawisko występuje równie między współpracownikami - mówi Elżbieta Rogowska, wiceprezes Zarządu ds. Operacyjnych PW KRYSTIAN.

Zobacz koniecznie: STRIPTIZ na komisariacie i BICIE bezbronnych! HANIEBNE przypadki nadużyć w policji [ZDJĘCIA]

Wielu patologicznych zjawisk nie da się jednak nawet podpiąć pod mobbing. To czyny o charakterze wręcz kryminalnym. Niestety, w Polsce są również przykłady skandalicznych zachowań wobec pracowników. Poniżej przedstawiamy Wam kilka poruszających historii naszych czytelników. Dalsza część artykułu w naszej galerii.

Skandal na uczelni
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE