Czujnik

i

Autor: Shutterstock Czujnik

Cichy zabójca

Czworo dzieci i ich rodzice trafili do szpitala. Doszło do podtrucia tlenkiem węgla

2022-12-07 7:37

Szcześcioosobowa rodzina ze Szczejkowic w powiecie rybnickim trafiła do szpitala z podejrzeniem podtrucia tlenkiem węgla. Wśród poszkodowanych jest czworo dzieci. Wszystko rozegrało się późnym wtorkowym wieczorem. Niestety, nie był to jedyny przypadek.

Sześć osób trafiło do szpitala z podejrzeniem podtrucia tlenkiem węgla

Sześć osób w tym czworo dzieci, we wtorek, 6 grudnia o godzinie 22:36 trafiło do szpitala. Jak przekazała mł. bryg. Aneta Gołębiowska, rzeczniczka śląskiej straży pożarnej, do podtrucia doszło w miejscowości Szczejkowice w powiecie rybnickim.

- Przed przybyciem na miejsce strażaków Zespół Ratownictwa Medycznego przebadał sześcioosobową rodzinę, w tym czworo dzieci. Ratownicy podjęli decyzję o przewiezieniu wszystkich do szpitala, w celu dalszej diagnostyki - poinformowała Gołębiowska.

Tego samego wieczoru doszło także do podtrucia tlenkiem węgla w Chorzowie. Tam w budynku wielorodzinnym podtruło się pięć osób, w tym dwoje dzieci.

W minioną sobotę z tego samego powodu do szpitala w Gliwicach przewieziono matkę z pięciorgiem dzieci. W każdym z tych przypadków ratownicy przeprowadzili pomiary i przewietrzyli pomieszczenia.

W obecnym sezonie grzewczym z powodu czadu w woj. śląskim zginęły dwie osoby. Ostatnia tragedia wydarzyła się 28 listopada w Raciborzu, gdzie tlenkiem węgla śmiertelnie zatruła się 14-letnia dziewczyna. Czad prawdopodobnie ulatniał się Z instalacji gazowego podgrzewacza wody.

Sonda
Czy masz w domu zainstalowany czujnik tlenku węgla?
[EXPRESS BIEDRZYCKIEJ] Tomasz Trela o Jarosławie Kaczyńskim: „Budzi we mnie obrzydzenie”
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany