Ukryta kamera w Dąbrowie Górniczej

i

Autor: Agresywna Masa TV Ukryta kamera w Dąbrowie Górniczej

Dąbrowa Górnicza: Ukryta kamera, tylko czy naprawdę zabawna? [WIDEO]

2015-07-17 19:38

Dobre rady czy głupie żarty? Najnowszy film Agresywnej Masy TV w serwisie You Tube w ciągu tygodnia obejrzało blisko 2 mln osób osób. Bohaterowie filmu sprawdzają w ukrytej kamerze na ulicach Dąbrowy Górniczej, jak reagują przechodnie na zaczepki większych i silniejszych od siebie. 

- Pamiętasz mnie? Powinieneś pamiętać z gimnazjum. Wyzywaliście mnie, "Ty mały debilu", poniewieraliście mnie na każdej przerwie. Ty, Mati i Łysy - zaczynają swoją zaczepkę autorzy nagrania. 

Zdezorientowani przechodnie nie wiedzą o co chodzi, ale są wyraźnie wystraszeni zaczepką ze strony umięśnionych agresorów, którzy rzekomo, kiedy byli w gimnazjum, byli przez nich wyśmiewani. 

- Nie znam cię, jaki Mati, jaki Łysy? - odpowiada zdenerwowany chłopak, zaczepiony na filmie. 

Ukryta kamera w Dąbrowie Górniczej

W krytycznym momencie napastnicy zdradzają, że to tylko ukryta kamera i uspokajają zdezorientowanych przechodniów. Film dodatkowo opatrzony jest komentarzami, jak nie należy się zachowywać w takich sytuacjach. 

- Jeśli napada na ciebie dwóch wielkich kolesi, a ty nie masz umiejętności Mike'a Tysona, to najlepszym rozwiązaniem jest ucieczka. Pamiętaj, prawdopodobnie biegasz szybciej od nich, a dodatkowo nie jest żadną ujmą uciekanie przed kimś silniejszym, bądź większą grupą napastników - radzi jeden z autorów filmu. 

Co na to internauci?

Film jednak budzi mieszane uczucia wśród internautów, którzy go obejrzeli. W komentarzach pod filmem na serwisie You Tube pojawilo się sporo negatywnych wpisów. 

- Słabe..., nie popieram straszenia ludzi pobiciem, nawet jeśli to żart..., niektórzy mogli się naprawdę konkretnie przestraszyć. To tak, jakby nagle jakiś ciemny typek podszedł i ci gnata pod skroń podłożył i kazał przywieźć na jutro 10 koła bo inaczej piach.., i miałby to by być żart - napisał Mariusz.  

No żarty śmieszne, ale mogliście trafić na chorą osobę, która ma np. problemy z sercem i po takim żarciku może dostać zawału - pisze Mama.

- Skończą się głupie żarty, jak trafią na kogoś z legalną lub nie legalną bronią, a on nie zrozumie że to "ukryta kamera" - dodaje kolejny internauta. 

O komentarz poprosiliśmy Andrzeja Gąskę, rzecznika Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Również nie widzi w filmie walorów edukacyjnych. 

Materiał z przymrużeniem oka, typowy, ostatnio popularny prank. Poziom tego jest żenujący - podsumował rzecznik KWP. 

Do negatywnych komentarzy ustosunkowali się również sami autorzy filmu.

- Witam, nie jestem wstanie odpisać każdemu na komentarz, więc postaram się odnieść do kilku najczęściej poruszanych tematów:
1. Wybieranie wizerunkowo słabszych - Spędziliśmy łącznie przez dwa dni ponad 10 godzin żeby znaleźć osoby, które choć trochę wyglądają, że mogły by się postawić, niestety nikt o w zbliżonych gabarytach się nie pojawił.
2. Durny żart mający na celu straszyć ludzi - Jak by ktoś nie zauważył, to ten film miał raczej przedstawienie tego, jak się ludzie zachowują, gdy ktoś im grozi, wraz z pokazaniem jak powinni się zachować (wstawka o uciekaniu).
3. Co by było gdyby ktoś wyciągnął broń- W Polsce każdy nosi broń i nie boi jej się użyć, ludzie występujący w filmie mają dystans do siebie i pozytywnie reagowali na ten film.

Dobre rady, czy głupie żarty? Jak byście zareagowali w takiej sytuacji?

Nasi Partnerzy polecają