Straż pożarna

i

Autor: Pixabay/zdj. ilustracyjne

Pożar domu

Dramatyczny pożar domu na Śląsku. Trzy osoby w szpitalu!

2022-12-18 8:46

W domu jednorodzinnym w Radlinie w pow. wodzisławskim (województwo śląskie) mieszkało pięć osób. W wyniku nocnego pożaru zostały ranne trzy osoby! Jedną z nich poddano resuscytacji. Szczegóły poniżej.

Jak przekazała w niedzielę (18 grudnia 2022) rano w rozmowie z Polską Agencją Prasową rzeczniczka śląskiej straży pożarnej mł. bryg. Aneta Gołębiowska, trzy osoby zostały poszkodowane w nocnym pożarze domu jednorodzinnego w Radlinie w pow. wodzisławskim. Jedną z nich poddano resuscytacji. Wszystkie trafiły do szpitala. Strażacy dostali zgłoszenie o pożarze dwupiętrowego domu jednorodzinnego w Radlinie przy ul. Rydułtowskiej po godzinie drugiej – wynika z informacji Gołębiowskiej.

- Ogień objął drewnianą altankę, a następnie dach i poddasze budynku mieszkalnego – zrelacjonowała Gołębiowska w rozmowie z PAP.

Jak przekazuje PAP, w domu mieszkało pięć osób. Ewakuowały się one przed przyjazdem straży pożarnej. Trzy osoby dorosłe miały objawy podtrucia, wśród nich jedna była nieprzytomna,  poddano ją resuscytacji.

Na miejsce przybyły zespoły ratownictwa medycznego, które zabrały osoby poszkodowane do szpitala. Na miejscu pożar opanowało jedenaście zastępów straży pożarnej. 

Zawalił się drewniany budynek w Wilkowicach

W niedzielę rano Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Katowicach poinformowało też o sobotnim zawaleniu się drewnianego budynku mieszkalnego w Wilkowicach przy ul. Kolejowej. W budynku mieszkały dwie osoby. Nie było poszkodowanych. Przyczyną zawalenia się budynku był napór zalegającego na dachu. śniegu Podjęto decyzję o zakazie zamieszkania obiektu.

Karetka zderzyła się z autobusem. Groźny wypadek na ul. Ostrobramskiej
Sonda
Czy boisz się pożaru?
Nasi Partnerzy polecają