DUSICIEL! Smog znów daje o sobie znać w miastach Śląska i Zagłębia [ZDJĘCIA]

2019-12-18 7:17
smog na Śląsku
Autor: Hans/cc/pixabay.com i bycfotografem/cc/pixabay smog na Śląsku

Poranek 18 grudnia musimy zacząć od raportu dotyczącego jakości powietrza. A ta w wielu miastach pozostawia wiele do życzenia. Najgorzej oddycha się mieszkańcom Zagłębia, Tychów i mniejszych miejscowości na południe od aglomeracji. Szczegóły poniżej.

Wedle najnowszych informacji normy smogowe w Sosnowcu, gdzie dziś trudno o głęboki i świeży oddech, są przekroczone odpowiednio o ponad 700% dla PM 2,5 oraz blisko 550 dla PM 10. Podobnie wygląda sytuacja w Mysłowicach. Niewiele lepiej jest w Będzinie, gdzie śmiercionośna trucizna również nie daje żyć mieszkańcom - tam normy są przekroczone o 300 - 400 %. Gdzie dziś nie warto wychodzić z domu o poranku? Na pewno warto wskazać Siemianowice Śląskie, Dąbrowę Górniczą, Tychy, Bieruń, Czechowice-Dziedzice i Imielin. Szczegóły poniżej.

Tak więc mieszkańcy Zagłębia - lepiej ograniczyć z samego rana ruch po mieście. Szczególnie, jeśli jest się osobą cierpiącą na choroby układu oddechowego lub serca. Nie jest wskazana obecność na (trującym) powietrzu kobiet w ciąży i dzieci. Taka wycieczka może się skończyć kaszlem, dusznościami, palpitacją serca i innymi nieprzyjemnymi dolegliwościami.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE