EC Szombierki w Bytomiu, celowo została zniszczona? Przed sądem będzie odpowiadać były właściciel

i

Autor: Paweł Szałankiewicz EC Szombierki w Bytomiu, celowo została zniszczona? Przed sądem będzie odpowiadać były właściciel

Akt oskrażenia trafi do sądu

EC Szombierki w Bytomiu, celowo została zniszczona? Przed sądem będzie odpowiadać były właściciel

Prokuratura Rejonowa w Bytomiu zapowiedziała złożenie aktu oskarżenia przeciwko byłemu właścicielowi EC Szombierki w Bytomiu. Zdaniem śledczych doszło do uszkodzenia zabytku. O możliwości popełnienia przestępstwa prokuraturę poinformował Mariusz Wołosz, prezydent Bytomia.

Były właściciel EC Szombierki będzie tłumaczyć się przed sądem. Doszło do zniszczenia zabytku?

Prokuratura Rejonowa w Bytomiu, prowadzi śledztwo w sprawie uszkodzenia zabytkowej Elektrociepłowni Szombierki w Bytomiu. O możliwości przestępstwa przez byłego właściciela EC Szombierki - Rezonator S.A. powiadomił sam prezydent miasta Mariusz Wołosz. Jak informuje slazag.pl, w trakcie śledztwa przesłuchano 20 osób, zebrano kilkanaście tomów akt. Jednak prokurator nie mógł przesłuchać prezesa spółki, która od 2016 roku zarządzała obiektem. Według dokumentów, które złożył, wynikało, że nie pozwala na to jego stan zdrowia. Czynności jednak z prezesem udało się w końcu przeprowadzić, a prokuratura zapowiedziała złożenie aktu oskarżenia do sądu.

Prokuratorskie postępowanie ma się zakończy jeszcze w grudniu.

Sonda
Czy EC Szombierki w Bytomiu odzyska w końcu dawny blask?
Marek Sawicki: "Premier rozwiązał problem, który sam stworzył" [Express Biedrzyckiej]
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany