Internauci byli bezlitośni

Fala hejtu pod policyjnym nagraniem. "Lepsze od Hanki w kartonach". Cel słuszny, a realizacja... zobaczcie sami

To miał być spot profilaktyczny przestrzegający przed skutkami, jakie niesie za sobą nieodśnieżony samochód, a w szczególności jego przednia szyba. Choć policjanci w całość włożyli wiele pracy, to internauci nie pozostawili suchej nitki na filmie, który z założenia miał uświadomić i przestrzec.

Filmik policjantów ze śląskiego garnizonu wywołał falę komentarzy

"Boże! Skąd ona się tu wzięła?! Ja jej w ogóle nie widziałem" - Krzyczy kierowca samochodu osobowego w policyjnym spocie, przygotowanym przez śląski garnizon. Nagranie powstało ku przestrodze i jest pokłosiem jednego z wypadków, do którego doszło w listopadzie 2022 roku w Katowicach. To właśnie wtedy jadący samochodem osobowym 72-letni mężczyzna śmiertelnie potrącił pieszą przechodzącą przez oznakowane przejście. Szyby w jego samochodzie były zamarznięte...

Na wspomnianym wyżej nagraniu widać, że kierowca porusza się przez miasto mając odśnieżony zaledwie kawałek przedniej szyby. Nie zauważa, że zbliża się do przejścia dla pieszych, nie widzi także kobiety, która na to przejście wchodzi. I tu zaczynają się schody... Dlaczego? Jak zauważają internauci, na nagraniu widać, że kierowca ma czerwone światło, podobnie jak piesza, która wchodzi na przejście na czerwonym świetle niespiesznym krokiem, patrząc prosto w ekran telefonu i ciągnąc za sobą torbę z zakupami.

Internauci nie pozostawili na filmiku suchej nitki. Oto kilka komentarzy:

  • "Rozumiem zamysł, pomysł i przekaz, ale wykonanie jest fatalne. Jak chcecie wykonać jakiś spot tego typu, to weźcie manekina do uderzenia autem, niech ktoś zleci z maski samochodu przy drugiej próbie, bo te "śmiertelne potrącenie" z prędkością 2km/h tak kłuje w oczy że bardziej to jest zabawne niż edukacyjne. Już nie będę wspominać o telefonie i światłach, bo o tym widzę już wiele komentarzy, których sam bym lepiej nie ujął"
  • "Nie dość że babka wlazła z telefonem w łapie na dodatek na czerwonym, to nie spotkałem z autem, które ma przednią szybę tak zaśnieżoną szybę"
  • "Z tego miejsca chciałem bardzo serdecznie podziękować policji za pokazanie czarno na białym, jak zachowują się piesi i za pokazanie, że kierowca musi myśleć za pieszego. Szkoda tylko, że nie pokazali finału, że winny potrącenia będzie kierowca"
  • "Nareszcie pokazali jak chodzą piesi i to Policja brawo dla nich"
  • "Czerwone i telefon dobitnie daje wine pieszemu pod warunkiem że jest kamera"
  • "Niczym Hanka ze Złotopolskich"
  • "Ewidentna wina kobiety, która weszła na pasy z telefonem w ręku na czerwonym świetle. Żeby tego było mało, sama przewróciła się na samochód, który zatrzymał się przed przejściem dla pieszych. Następnie obsypała go śniegiem, który niosła chyba w tej torbie - widać jak śniegu przybywa na samochodzie w momencie "zderzenia" i bezpośrednio po nim. Mnie to wygląda na próbę wyłudzenia odszkodowania. Dobrze, że policja dba o Nasze bezpieczeństwo i przestrzega przed tego typu próbami oszustw"
  • "To je lepsze od Hanki w kartonach"
  • "Spot spoko ale możnaby zadbać o szczegóły...bo tak szczerze kupy się nie trzyma.. co chcemy pokazać przez ten spot bezmyślność pieszych trzymających telefony w ręce i wchodząc na czerwonym świetle czy bezmyślność kierowców nieodśnieżających samochodów. Chyba że jedno i drugie"
Sonda
Czy Polacy są dobrymi kierowcami?
Filmik policji ze Śląska wywołał lawinę komentarzy

Dlaczego zaufanie do policji spada tak szybko?

Posłuchaj, jak tłumaczy to były szef MSWiA!

Listen on Spreaker.