Gabriela Łacna nie żyje

i

Autor: Jakub Chełstowski/Twitter

Smutne wieści

Gabriela Łacna nie żyje. Radna Sejmiku Województwa Śląskiego miała 55 lat

2022-12-23 8:18

Nie żyje Gabriela Łacna. Radna Sejmiku Województwa Śląskiego odeszła w wieku 55 lat. O jej śmierci poinformował marszałek Jakub Chełstowski. - To była wspaniała osoba, która zawsze kierowała się troską o sprawy regionu - napisał marszałek na Twitterze.

Gabriela Łacna miała 55 lat. Była radną Sejmiku Województwa Śląskiego z ramienia Lewicy. Zmarła 21 grudnia. O jej śmierci poinformował na Twitterze marszałek woj. śląskiego Jakub Chełstowski. - Z głębokim żalem przyjąłem wiadomość o śmierci śp. Gabrieli Łacnej, radnej Sejmiku Województwa Śląskiego. To była wspaniała osoba, która zawsze kierowała się troską o sprawy regionu - napisał Chełstowski, dodając wyrazy współczucia dla bliskich zmarłej.

Łacna w latach 2006-2010 oraz 2010-2014 była radną Rady Miasta Kłobuck. Do Sejmiku Województwa Śląskiego dostała się z okręgu częstochowskiego po tym, jak jej partyjny kolega Marek Balt został europosłem, zaś Wojciech Konieczny został wybrany na senatora. W lipcu 2021 roku została zawieszona w prawach członka partii Nowa Lewica. Powodem było głosowanie za wotum zaufania dla zarządu województwa. Była członkiem Komisji Budżetu, Skarbu i Finansów, Polityki Społecznej i Ochrony Zdrowia oraz Komisji Rewizyjnej. Zmarła po długiej chorobie. Jak podawała Internia, radna od wielu miesięcy leczyła się onkologicznie. Nie uczestniczyła w wielu ostatnich sesjach z powodu choroby.

"Tragicznie zmarły jest ofiarą wojny". Pogrzeb Bogdana C. w Przewodowie
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany