Gdzie jest Jacek Jaworek? Nowy ślad ws. mordu w Borowcach

2021-07-30 19:15
Borowce. Trwa obława na Jacka Jaworka. Czy ktoś go ukrywa? Ekspert o możliwych scenariuszach
Autor: archiwym se.pl Już prawie 3 tygodnie trwają poszukiwania Jacka Jaworka.

Gdzie jest Jacek Jaworek? To pytanie od kilku tygodni zadaje sobie polska policja. Mężczyzna podejrzewany o zabicie trzech osób w Borowcach na Śląsku, nadal pozostaje nieuchwytny. Pojawiają się kolejne spekulacje i domysły o możliwym miejscu pobytu Jacka Jaworka. Ostatni sygnał pochodził z Wielkopolski. Policjanci sprawdzili, czy domniemany morderca rzeczywiście mógł tam ukryć się przed wymiarem sprawiedliwości.

Już prawie trzy tygodnie policja próbuje ustalić, gdzie jest Jacek Jaworek, podejrzany o potrójne morderstwo. Makabrycznej zbrodni 52-latek miał dokonać w Borowcach, niedaleko Częstochowy. Ofiary to 44-letni brat Jacka Jaworka, żona oraz ich 17-letni syn. Jedynym, który przeżył jest 13-letni, młodszy syn tragicznie zmarłego małżeństwa. Rodzinny dramat rozegrał się w domu jednorodzinnym 10 lipca. Spekuluje się, że powodem awantury, która przerodziła się w makabryczną zbrodnię, miały być nieuregulowane sprawy spadkowe pomiędzy Jackiem Jaworkiem, a jego zmarłym bratem. Nie wiadomo, gdzie jest Jacek Jaworek, który uciekł z miejsca zbrodni i wciąż pozostaje nieuchwytny. 52-latek poszukiwany jest listem gończym, Europejskim Nakazem Aresztowania, a Interpol wystawił za nim czerwoną notę. Szef Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach wyznaczył za Jaworkiem nagrodę w wysokości 20 000 złotych za znalezienie podejrzanego lub jego zwłok.

Gdzie jest Jacek Jaworek? Policja szukała w Wielkopolsce

Policyjne poszukiwania trwają, kolejne dni upływają i rodzą się kolejne domysły na temat miejsca pobytu Jacka Jaworka. Tropy prowadziły do województwa świętokrzyskiego i Ostrowa Wielkopolskiego, ale okazały się one fałszywy. Kolejny ślad prowadzi do Wielkopolski. Portal faktykaliskie.pl ustalił, że do Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu dotarło zgłoszenie, że Jacek Jaworek miał być widziany w Jankowie Drugim w gminie Blizanów pod Kaliszem. Zgłoszenie wpłynęło 29 lipca.

Wpłynęła do nas informacja, że poboczem drogi idzie mężczyzna odpowiadający rysopisowi poszukiwanej osoby. Na miejsce natychmiast udali się policjanci – powiedziała w rozmowie z faktykaliskie.pl mł. asp. Anna Jaworska-Wojnicz, rzeczniczka prasowa KMP w Kaliszu. Funkcjonariusze przeszukiwali okolice oraz jeden z marketów. Zgłoszenie okazało się być fałszywe.

Gdzie jest Jacek Jaworek? Czy mógł popełnić samobójstwo?

Istnieje również prawdopodobieństwo, że Jacek Jaworek nie żyje. 52-latek mógł popełnić samobójstwo. – Z naszego doświadczenia wiemy, że różnie takie osoby myślą w takich sytuacjach – mówił przed kilkoma dniami w rozmowie z portalem RadioZET.pl asp. szt. Adam Jachimczak z biura prasowego śląskiej policji. Jacek Jaworek uciekł z bronią z miejsca zbrodni.

W chwili zdarzenia Jacek Jaworek ubrany był w granatową koszulkę z jasnym napisem na przedniej części, granatowe dżinsy i szarą bluzę dresową, ale po zdarzeniu poszukiwany Jacek Jaworek mógł zmienić ubranie. Na prawej łopatce ma widoczną przez koszulkę narośl o rozmiarze 5-7 centymetrów.

Pogrzeb ofiar zabójstwa w Borowcach
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE