Sylwester Suszek

i

Autor: Policja Śląska/pixabay Sylwester Suszek. Kim jest zaginiony prezes BitBay?

Gdzie jest Sylwester Suszek? Poszukiwania "króla Bitcoinów" trwają ponad dwa miesiące! Co wiadomo?

2022-05-26 12:16

Sylwester Suszek zaginął 10 marca tego roku. Nazywany polskim "królem Bitcoina", twórca największej w Polsce giełdy kryptowalutowej BitBay, nadal nie został odnaleziony. Minęły ponad dwa miesiące, a o Suszku nadal cicho. Wiemy, jakie są obecne ustalenia śledczych w sprawie zaginionego bogacza z Katowic. Ciekawe jest również to, co wydarzyło się po ogłoszeniu nagrody za informacje o Sylwestrze Suszku.

Sylwester Suszek zaginął 10 marca 2022 roku. Mężczyzna był na spotkaniu biznesowym w Czeladzi. Potem oddalił się w nieznanym kierunku. Suszek jest znaną postacią w świecie kryptowalut. To założyciel BitBay (obecnie Zonda), największej w Polsce giełdy "cyfrowego złota". Jego nagłe zaginięcie wywołało falę domysłów. Przerażona siostra mężczyzny, Nicole, tak mówiła w rozmowie z nami o zaginięciu Sylwestra Suszka.

Czytaj również: Malutkie dzieci czekają na zaginionego Sylwestra Suszka. Siostra króla bitcoinów: "Jego synek płacze"

- Ludzie, którzy mieli takie giełdy, nie żyją. Nie bez powodu Sylwester się stracił. Mój brat był osobą wielką i majętną. Gdyby ktoś chciał dostać okup, to już by się zgłosił. Mojego brata już ktoś wcześniej straszył. Tam, gdzie są duże pieniądze, tam są problemy - powiedziała "Super Expressowi". Jakiś czas potem miała się pojawić tajemnicza wiadomość głosowa, której autorem miał być sam zaginiony. Prosił o przelanie 34 bitcoinów, bo potrzebuje pomocy. Głos Suszka był jednak zniekształcony. trudno było powiedzieć, czy to był naprawdę on. Biznesmen, którego osoba wywoływała sporo kontrowersji, nadal jest poszukiwany.

Aleksander podpalił się pod sądem, bo nie mógł widywać się z dzieckiem?

Sylwester Suszek nadal jest poszukiwany. Czy zaginiony "król Bitcoina" żyje?

- Nadal prowadzimy poszukiwania zaginionego mężczyzny - mówi krótko Agnieszka Żyłka, rzeczniczka prasowa Komendy Miejskiej Policji w Katowicach. Jak udało nam się jednak nieoficjalnie ustalić, jedna z wersji jest zdaniem śledczych coraz mniej prawdopodobna. Niewiele wskazuje na to, że Sylwester Suszek padł ofiarą jakiegokolwiek przestępstwa. To oznacza, że 34-latek najprawdopodobniej żyje. Nie wiadomo jednak, gdzie obecnie przebywa.

Co ciekawe, kiedy firma Deltaoils-Plus ufundowała nagrodę w wysokości 1 mln zł za "wskazanie jakichkolwiek informacji umożliwiających odnalezienie zaginionego", w katowickiej komendzie telefony się nagle rozdzwoniły. - Liczba zgłoszeń od tzw. "domorosłych jasnowidzów" wzrosła. Jednak żadna z tych informacji po zweryfikowaniu nie okazała się pomocna - mówią policjanci.

Zobacz także: Kamil proponował seks dziewczynce. Obrzydliwe, co do niej wypisywał! Przyniósł kwiaty i czekoladki

Sonda
Czy zainwestowałbyś w kryptowaluty?