GIGANTYCZNE kary za sprzedaż bonu turystycznego. Milion złotych lub pozbawienie wolności!

2020-08-05 12:26 Rafał Strzelec
Kary za sprzedaż bonu turystycznego są ogromne!
Autor: pixabay.com

Chcesz odsprzedać bon turystyczny? Lepiej się zastanów! W sieci pojawiły się ogłoszenia sprzedaży bonu turystycznego. Internauci wyceniają bon wart 500 złotych na 100 lub 200 złotych mniej! Nie jest to jednak zgodne z prawem. Bon turystyczny nie może byc wystawiony na sprzedaż. Grożą za to bardzo poważne konsekwencje.

Bon turystyczny nie jest na sprzedać! Kary są potężne

W sieci pojawiło się wiele ogłoszeń, oferujących odsprzedaż bonu turystycznego. Jak się jednak okazuje, nie wolno go wystawić na sprzedaż! Konsekwencje takiego działania mogą być bardzo poważne.

Ustawodawca na etapie prac legislacyjnych rozpoznał taki proceder i przewidział za niego karę grzywny (nawet do jednego miliona złotych), karę ograniczenia wolności albo, w przypadku najzuchwalszych czynów, karę pozbawienia wolności do lat 3 – mówi mecenas Adam Ziębicki z kancelarii Chałas i Wspólnicy cytowany przez portal bankier.pl. Warto mieć świadomość, że sprzedaż bonu może być równoznaczna z próbą wyłudzenia pieniędzy.

Tymczasem handel bonem kwitnie w sieci, co pokazują ostatnio politycy Konfederacji.

Bon turystyczny. Co to jest? Komu przysługuje? Gdzie można z niego skorzystać?

Bon turystyczny jest przeznaczony dla rodzin z co najmniej jednym dzieckiem oraz rodzin z dziećmi niepełnosprawnymi. Jak podaje Ministerstwo Rozwoju to nowa forma wsparcia dla polskich rodzin w sytuacji osłabienia gospodarki przez pandemię COVID-19. Wyniesie jednorazowo 500 zł na każde dziecko do 18 r. życia oraz jedno dodatkowe świadczenie w formie uzupełnienia bonu, w wysokości 500 zł dla dzieci z orzeczeniem o niepełnosprawności. Za pomocą bonu będzie można dokonać płatności za usługi hotelarskie lub imprezy turystyczne realizowane przez przedsiębiorcę turystycznego lub organizację pożytku publicznego na terenie kraju. Bon turystyczny ma formę elektronicznego bonu, ważnego do końca marca 2022 r. Można go otrzymać poprzez zalogowanie się do na Platformie Usług Elektronicznych ZUS [Jak to zrobić? Szczegóły TUTAJ]

Bon turystyczny. Gdzie można zrealizować bon na Śląsku? [LISTA]

Na stronie internetowej bonturystyczny.polska.travel opublikowano pierwszą listę podmiotów, gdzie można zrealizować bon turystyczny. Lista miejsc, gdzie można skorzystać z bonu w województwie śląskim, znajduje się TUTAJ.

Bon turystyczny - najważniejsze informacje

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.