Gilowice: Ciężarna Gosia i jej 3-letnia córka zginęły w wypadku. Kiedy pogrzeb? DATA

2020-10-29 14:52 BW, Kaz
Gilowice: Ciężarna Gosia i jej 3-letnia córka zginęły w wypadku. Kiedy pogrzeb? DATA
Autor: Arc. prywatne Gilowice: Ciężarna Gosia i jej 3-letnia córka zginęły w wypadku. Kiedy pogrzeb? DATA

W wypadku, do którego doszło w Gilowicach, na miejscu śmierć poniosła 36-letnia kobieta, ciężarna Małgorzata. Jej 3-letnia córeczka zmarła kilka dni później w szpitalu w Krakowie. Potwierdzono już datę ostatniego pożegnania, które odbędzie się we wsi Rychwałd.

W piątek, 30 października, o godz. 14:00 w Sanktuarium Matki Bożej Rychwałdzkiej, Bazylika Mniejsza pw. św. Mikołaja, przy ul. Franciszkańskiej we wsi Rychwałd (gmina Gilowice, pow. żywiecki) odbędzie się pogrzeb tragicznie zmarłej Małgorzaty R., ciężarnej 36-latki, która została śmiertelnie potrącona przez samochód osobowy w Gilowicach. Rodzina, przyjaciele i bliscy pożegnają także 3-letnią córkę pani Małgorzaty, która również została potrącona i zmarła kilka dni od wypadku w szpitalu w Krakowie. To wstrząsające zdarzenie zszokowało całą społeczność miejską. Wyrazy współczucia płynęły z całego województwa śląskiego. "Aż trudno uwierzyć w ogrom tej tragedii. Straszne", pisali internauci w mediach społecznościowych. 

Przypomnijmy, że do tragicznego wypadku w Gilowicach (pow. żywiecki, woj. śląskie) doszło w czwartek, 22 października, po godz. 15:00. Na ruchliwej ulicy Zakopiańskiej w ciężarną Małgorzatę R. oraz jej 3-letnią córeczkę z impetem wjechał kierujący hyundaiem. Jak ustalili funkcjonariusze, 68-letni kierujący był trzeźwy i posiadał uprawnienia do kierowania. Sprawę bada teraz prokuratura w Żywcu. 

Gilowice. Kierowca potrącił dziecko i kobietę w ciąży