Godzina dla Ziemi 2019: Katowice znów przyłączą się do akcji!

2019-03-26 12:31 Rafał Strzelec
Marcin Dorociński w akcji WWF
Autor: Youtube.com/WWF Marcin Dorociński w akcji WWF

Jak co roku w ostatnia sobotę marca odbędzie się akcja Godzina dla Ziemi. Katowice po raz kolejny wezmą w niej udział. Na czym polega ta akcja?

Godzina dla Ziemi - na czym polega?

Godzina dla Ziemi to akcja związana z ochroną środowiska zapoczątkowana przez WWF w 2007 roku. Jej celem jest zachęcanie zwykłych ludzi, firm, korporacji oraz przedstawicieli władzy do oszczędnego wykorzystania energii elektrycznej. Dlatego w ostatnią sobotę miesiąca równo o 20:30 na jedną godzinę zgasną światła w wielu gospodarstwach domowych i biurach oraz ważniejszych budynkach zarówno w Polsce, jak i na świecie.

Godzina dla Ziemi w Katowicach

Jak co roku swój udział w akcji zapowiedziały Katowice. Tegoroczna edycja odbędzie się pod hasłem „Nie niszczmy naszego domu”. W sobotę 30 marca o godzinie 20.30 zgaśnie oświetlenie Spodka oraz budynku Urzędu Miasta przy Rynku. Do akcji dołączą także inne miasta województwa śląskiego - Cieszyn, Dąbrowa Górnicza, Bielsko Biała i Rybnik.

Nie niszczę domu - hasło akcji Godzina dla Ziemi

W tym roku Godzina dla Ziemi odbywa się pod hasłem "Nie niszczę domu". WWF wypuścił w internecie bardzo sugestywny spot z udziałem znanego aktora Marcina Dorocińskiego, który aktywnie wspiera organizację. Zobaczcie ten spot koniecznie!

>>> Oszustki z województwa śląskiego. Tych kobiet szuka Policja! [ZDJĘCIA]

>>> Znęcali się nad dziećmi, niepełnosprawnymi, kobietami... Policja szuka tych zwyrodnialców [ZDJĘCIA]

ZOBACZ WIDEO:

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE