Jastrzębie-Zdrój. Pędził jak szalony i dostał rekordowy mandat. Ta grzywna wgniata w fotel!

2022-01-18 10:47
Jastrzębie-Zdrój. Pędził jak szalony ulicami miasta! Wysokość grzywny wbija w fotel
Autor: POLICJA Jastrzębie-Zdrój. Pędził jak szalony ulicami miasta! Wysokość grzywny wbija w fotel

Ta szalona szarża miała miejsce w ubiegłym tygodniu w Jastrzębiu- Zdroju, jednak konsekwencje za kierowcą wciąż się ciągną. Podwód, dla którego uciekał, wciąż jest owiany tajemnicą. Mężczyzna trafił do aresztu, teraz będzie musiał zapłacić jeszcze grzywnę. Kwota wbija w fotel.

Jastrzębie-Zdrój. Pędził jak szalony ulicami miasta! Wysokość grzywny wbija w fotel

To nie koniec problemów 32-letniego kierowcy, który w ubiegłym tygodniu uciekał przed policyjną kontrolą. Kierujący audi stwarzając zagrożenie dla innych użytkowników dróg, szczególnie pieszych, pędził ulicami Jastrzębia-Zdroju, a następnie Zebrzydowic oraz Kończyc Małych. 32-latek jechał całą szerokością drogi, ignorował znaki i sygnały drogowe, jechał pod prąd, zjeżdżał na przeciwny pas ruchu, by zajechać drogę pojazdom uprzywilejowanym. Kierowca audi spychał radiowozy z drogi, hamował bez przyczyny, utrudniał wyprzedzanie, aby nie dopuścić do jego zatrzymania.

Czytaj także: Szokujący pościg w Jastrzębiu -Zdroju. Padły strzały!

- W końcu mężczyzna został zatrzymany. Policjanci wybili szybę od strony kierowcy i pasażera, żeby odblokować drzwi. Mężczyzna został wyciągnięty z samochodu. Poddał się dobrowolnie krze i trafił do aresztu - mówi asp. Halina Semik, rzeczniczka Komendy Miejskiej Policji w Jastrzębiu-Zdroju.

Teraz mężczyzna będzie musiał jeszcze zapłacić 32 tysiące 500 złotych grzywny. Powód? - W trakcie pościgu mężczyzna popełnił kilka przestępstw, między innymi doprowadził do dwóch kolizji drogowych, stwarzał zagrożenie w ruchu drogowym, jechał bez wymaganej przedniej tablicy rejestracyjnej, a także prowadził samochód mając zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Kwota została nałożona zgodnie z obowiązującym nowym taryfikatorem - wylicza rzeczniczka.

Mężczyźnie grożą trzy lata pozbawienia wolności.

Jastrzębie-Zdrój. Pędził jak szalony ulicami miasta! Wysokość grzywny wbija w fotel
Sonda
Czy kierowca, który jedzie po narkotykach, powinien stracić prawo jazdy dożywotnio?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE