Katowice: Poseł zatrzymany przez policję! "Zglebowany, wsadzony do suki" [ZDJĘCIE,WIDEO]

2020-10-24 21:44 Michał Górecki
Maciej Kopiec zatrzymany na proteście w Katowicach? Żyję
Autor: twitter/Maciej Kopiec Maciej Kopiec zatrzymany na proteście w Katowicach? "Żyję"

Trzeci dzień protestów po wyroku Trybunału Konstytucyjnego. W sobotni wieczór demonstracja trwa m.in. w Katowicach. Maciej Kopiec, polityk Wiosny, poinformował na Twitterze, że został zatrzymany przez policję. Jego relacja napawa grozą! Robert Biedroń mówi o "regularnych łapankach".

Strajk Kobiet. Protesty przeciw zakazowi aborcji. Mieszkańcy wielu polskich miast wychodzą w piątek na ulice, aby manifestować swój sprzeciw wobec czwartkowego orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego. Sobota jest trzecim dniem protestów w całym kraju. W Katowicach do oburzonych decyzją TK dołączył poseł Wiosny Maciej Kopiec. - [...] został zatrzymany w Katowicach. Pomimo immunitetu, mimo interwencji Gabrieli Morawskiej-Staneckiej - przekazała Agnieszka Dziemianowicz-Bąk, posłanka Lewicy.

W sobotę ok. 18.00 przed Archikatedrą Chrystusa Króla w Katowicach zebrały się setki osób, wśród nich także kilkoro  parlamentarzystów opozycji. Zebrani otoczyli świątynie, skandując hasła znane z poprzednich manifestacji.

O dołączeniu do protestujących Maciej Kopiec informował już wcześniej. - nie ma jeszcze mrozu, trzeba korzystać i spacerować. Dziś o 19:00 przejdę się po pięknych Katowicach, będę w żółtej kurtce, w kieszeni legitymacja poselska - napisał w mediach społecznościowych.

Maciej Kopiec zatrzymany na proteście? "Wszystko jest w porządku, żyję"

Chwilę po 20.00 posłanka Lewicy Agnieszka Dziemianowicz-Bąk poinformowała o zatrzymaniu Macieja Kopca. Nieco później, poseł Wiosny opowiedział o swoim zatrzymaniu.

- Policja ZOMO kłamie, ale o tym później. Wracam na protest - czytamy. W opublikowanym filmie mówi, że wszystko jest już w porządku. - Wracam na protest, ponieważ są tam ludzie, którzy potrzebują naszego wsparcia - mówi.

Co się wydarzyło podczas zatrzymania? Według polityka, został m.in. "zglebowany" i... wysadzony przy komendzie policji. - Po informacji o zatrzymaniu, zglebowaniu, podarciu ciuchów, zniszczeniu okularów wsadzeniu do suki, przewiezieniu kilku kilometrów, wyrzucono mnie z radiowozu pod komenda wojewódzka policji - przekazał.

Do całego zdarzenia odniosła się już Śląska Policja. Także w mediach społecznościowych poinformowali o tym, że poseł atakował mundurowych.

- Policjanci w Katowicach interweniowali wobec Posła Macieja Kopca, który zaatakował mundurowych, kopał w tarcze, odmówił podania swoich danych, mężczyzna dopiero w radiowozie, w trakcie doprowadzenia do KMP, wylegitymował się, po spisaniu jego danych policjanci zakończyli czynności - napisano.

O swoich doświadczeniach z policją poinformował też członek Parlamentu Europejskiego Łukasz Kohut. "Poturbowani, poprzepychani przez Polską Policję, ale idziemy dalej

To jest wojna - Protest przeciwko zakazowi aborcji Gdańsk