Katowice w czasie pandemii. Wyjątkowe zdjęcia studenta UŚ. Koronawirus na Śląsku

2020-05-28 22:29 Bartosz Wojsa

„Katowice w czasie pandemii” to autorski fotoreportaż, stworzony w ostatni dzień piątego tygodnia restrykcji związanych z pandemią koronawirusa – 19 kwietnia 2020 roku. Wyjątkowe zdjęcia zrobił Bartłomiej Kołodziejski, student Uniwersytetu Śląskiego. Zobaczcie galerię!

Kolejne obostrzenia wprowadzone w Polsce na czas epidemii koronawirusa zostają przez rząd znoszone, ale w pamięci wielu z nas wciąż pozostaną obrazy pustych ulic w miastach województwa śląskiego. „Katowice w czasie pandemii” to autorski fotoreportaż, stworzony w ostatni dzień piątego tygodnia restrykcji związanych z pandemią koronawirusa – 19 kwietnia 2020 roku. Wyjątkowe zdjęcia zrobił Bartłomiej Kołodziejski, student Uniwersytetu Śląskiego

- Są to zdjęcia miasta „prawie wymarłego”: zostały one zrobione w niedzielne popołudnie, w czasie całkowitego zamknięcia życia społecznego, życia kulturalnego i handlu. Zazwyczaj pełny dzieci park bogucki i pełen spacerowiczów pasaż w strefie kultury świeciły pustkami. Podobnie było w centrum miasta: tam można było spotkać kilku mieszkańców aglomeracji, którzy ewidentnie nie poruszali się przez Rynek i ul. 3-go Maja w celach rekreacyjnych. Był to też ciekawy politologicznie okres, kiedy mimo wywieszonych obwieszczeń o wyborach prezydenckich i plakatów promujących kandydatów, nie wiedzieliśmy, czy odbędą się w planowanym terminie - mówi autor zdjęć, Bartłomiej Kołodziejski.

Nie da się ukryć, że - jak mówi student UŚ - "była to najdziwniejsza wiosna od wielu, wielu lat".

- Pytanie, co przyniesie nam lato... - zastanawia się.

Katowice w czasie pandemii. Wyjątkowe zdjęcia studenta UŚ. Koronawirus na Śląsku. Zobaczcie w powyższej galerii!

Lekarz zrobił TEST na KORONAWIRUSA na WIZJI [Super Raport]

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.