Kierowca passata z impetem wbił się w radiowóz. Zginął młody policjant Tomasz Trejta

2020-11-21 18:08 bw
Kierowca passata z impetem wbił się w radiowóz. Zginął młody policjant Tomasz Trejta
Autor: Policja Kierowca passata z impetem wbił się w radiowóz. Zginął młody policjant Tomasz Trejta

Policjant z Częstochowy, 28-letni Tomasz Trejta, zginął w wyniku tragicznego wypadku, do którego doprowadził kierowca passata. Z impetem wbił się w radiowóz, za którego kierownicą siedział mundurowy. Niestety, nie udało się go uratować. Zginął na miejscu. Mija 7 lat od tego tragicznego zdarzenia, które wciąż pobrzmiewa w głowach rodziny i najbliższych funkcjonariusza.

Częstochowa. Policjant Tomasz Trejta zginął w wypadku samochodowym

Dokładnie 21 listopada 2013 roku, czyli siedem lat temu, Tomasz Trejta z Częstochowy pełnił służbę w patrolu zmotoryzowanym wraz z drugim funkcjonariuszem. Około godz. 12:25 policjanci oczekiwali na wjazd na skrzyżowanie drogi krajowej DK-1 z drogą do miejscowości Grabowa. W stojący prawidłowo oznakowany radiowóz marki Fiat Palio Weekend uderzył nagle volkswagen passat, który jechał z nadmierną prędkością lewym pasem w kierunku Częstochowy. - Kierujący volkswagenem nie dostosował prędkości do panujących warunków na drodze, stracił panowanie nad pojazdem, gwałtownie hamował, po czym zjechał na prawą stronę drogi i uderzył w radiowóz. St. post. Tomasz Trejta, który był kierowcą radiowozu, poniósł śmierć na miejscu. Drugi policjant, siedzący obok na miejscu pasażera, doznał ciężkich obrażeń - czytamy we wspomnieniu na stronie polskiej policji. 

Częstochowa. Policjant Tomasz Trejta był ceniony przez kolegów

Tomasz Trejta był policjantem Zespołu Patrolowo-Interwencyjnego Ogniwa Prewencji Komisariatu Policji w Kłomnicach Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie. Służbę w policji rozpoczął 17 lipca 2012 r. na stanowisku kursanta Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego Komisariatu Policji w Kłomnicach Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie. Ukończył szkolenie zawodowe podstawowe w Szkole Policji w Katowicach. Następnie pełnił obowiązki policjanta samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Częstochowie. Od 1 października 2013 r. policjant zespołu Patrolowo-Interwencyjnego Ogniwa Prewencji Komisariatu Policji w Kłomnicach.

Był policjantem w służbie przygotowawczej.

Morawiecki wprowadził nowe obostrzenia