Szpital

i

Autor: Shutterstock Szpital

Koksownia Przyjaźń

Lekarze z CLO walczą o życie poszkodowanego. Jeden z pacjentów wypisał się na żądanie

Lekarze z Centrum Leczenia Oparzeń w Siemianowicach Śląskich, walczą o życie jednego z poszkodowanych, który ucierpiał w wybuchu, do którego doszło 22 września w Koksowni Przyjaźń w Dąbrowie Górniczej. W wyniku tego zdarzenia, poszkodowanych zostało 6 osób. Cztery trafiły do CLO w Siemianowicach Śląskich. Sprawę bada Prokuratura Okręgowa w Sosnowcu.

Dąbrowa Górnicza. Wybuch w Koksowni Przyjaźń. Jeden z pracowników walczy o życie

W Centrum Leczenia Oparzeń w Siemianowicach Śląskich wciąż przebywa trzech pracowników z Koksowni Przyjaźń w Dąbrowie Górniczej. Trafili tam po wybuchu w zakładzie, który miał miejsce 22 września. Lekarze wciąż walczą o życie jednego z nich.

- Jeden z nich w stanie zagrożenia życia przebywa nadal na Oddziale Anestezjologii i Intensywnej Terapii, dwóch w stanie stabilnym leczonych jest na oddziałach chirurgii ogólnej - poinformował Wojciech Smętek, z Centrum Leczenia Oparzeń w Siemianowicach Śląskich.

Wcześniej w CLO przebywało czterech poszkodowanych, jak przekazał Smętek - jeden z pacjentów opuścił szpital na własne żądanie.

Czytaj również: Dąbrowa Górnicza: Wybuch w Koksowni Przyjaźń! Trwa akcja ratunkowa

Przypominamy. Do wybuchu w Koksowni Przyjaźń w Dąbrowie Górniczej, doszło 22 września w budynku przemiału węgla.

Obiekt uległ częściowemu zawaleniu.

- Eksplodowała maszyna do wstępnej obróbki węgla tzw. kruszarka. W obiekcie występowało dość duże zapylenie. Mamy sześć osób rannych - informował wówczas Bartłomiej Osmólski, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Dąbrowie Górniczej.

Przeczytaj koniecznie: Koksownia Przyjaźń. Znamy stan poszkodowanych w wybuchu! "Trzech z zagrożeniem zdrowia i życia"

Poszkodowani pracownicy mają rozległe oparzenia, w tym oparzeniami III stopnia, oparzenia rąk i twarzy oraz podejrzenie oparzenia dróg oddechowych.

Express Biedrzyckiej - Bronisław Komorowski: Putin marzy o tym, by UE się rozpadła
Sonda
Mieliście kiedyś wypadek w pracy?

Ile węgla ma Polska na zimę? Czy grozi nam BLACKOUT?

Włącz podcast i poznaj niepokojące prognozy!

Listen to "Czy zabraknie nam prądu?" on Spreaker.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE