Zwłoki znalezione w ogródku. To zaginiony przed dwóch laty mężczyzna?

i

Autor: Shutterstock; KMP Częstochowa Zwłoki znalezione w ogródku. To zaginiony przed dwóch laty mężczyzna?

Szokująca historia

Koparka najpierw trafiła na czaszkę, później było już tylko gorzej. Zaginiony Tomasz odnaleziony po 2 latach?!

W trakcie remontu na terenie prywatnej posesji natknięto się na ludzkie szczątki. W piątek, 25 sierpnia rano, rozpoczęła się sekcja zwłok, podczas której zostanie pobrany także materiał genetyczny do badań DNA. Mają one dać odpowiedź na pytanie, w jaki sposób zmarła osoba, której szczątki wykopano. Czy jest to zaginiony przed dwoma laty mieszkaniec wsi Poczesna koło Częstochowy?

W ogródku we wsi Poczesna odkryto ciało. Czy to zaginiony przed dwoma laty 40-latek?

W piątek, 25 sierpnia, w zakładzie medycyny sądowej przeprowadzono sekcję zwłok szczątków, które na początku tygodnia wykopano w jednym z ogródków na prywatnej posesji we wsi Poczesna koło Częstochowy.

Operator koparki najpierw natrafił na czaszkę, później na pozostałe części ciała. Prace wstrzymano, a na miejsce wezwano policję.

Prokuratura Okręgowa w Częstochowie wszczęła śledztwo w sprawie. Przesłuchano jedną osobę, która następnie została zwolniona do domu. Jak tłumaczył w rozmowie z Super Expressem prok. Piotr Wróblewski, wiele wskazuje na to, że mogą to być szczątki zaginionego przed dwoma laty 40-letniego Tomasza Z.

- Okoliczności wskazują, że to może być zaginiony przed dwoma laty Tomasz Z., jednak na chwilę obecną nie mamy 100 procentowego potwierdzenia. Dlatego zlecono badania DNA, które dadzą jasną odpowiedź w tej sprawie - przekazał Wróblewski.

Materiał genetyczny został pobrany do badań w trakcie sekcji zwłok. Materiał porównawczy pobrano od osoby spokrewnionej z mężczyzną. To ma ostatecznie potwierdzić przypuszczenia śledczych lub obalić przyjęte założenia.

Wstępne wyniki sekcji zwłok wskazują na okoliczności śmierci osoby, której szczątki wykopano w ogródku we wsi Poczesna pod Częstochową.

- Mamy na razie wstępne wyniki, na całościową opinię musimy poczekać. Przyczyną śmierci był uraz głowy zadany narzędziem tępokrawędzistym – mówi prok. Piotr Wróblewski z Prokuratury Okręgowej w Częstochowie w rozmowie z "Faktem".

Prokuratura prowadzi śledztwo w kierunku zabójstwa. Na razie nie ma jeszcze wyników badań DNA, które by potwierdziły lub wykluczyły, że w ogródku znajdowały się szczątki zaginionego przed dwoma laty Tomasza Z. Szczątki, które wykopała koparka, znajdował się pół metra pod ziemią.

Kopali rurociąg, wykopali kości
Makabryczne odkrycie w Katowicach. Śledczy znaleźli poćwiartowane zwłoki w piwnicy
Sonda
Czy zdarzyło Ci się pomóc policjantom w poszukiwaniach?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany