koparka

i

Autor: Shutterstock; KMP Częstochowa

Co tam się wydarzyło?

Remontowali dom, wykopali szczątki w ogródku. To zaginiony dwa lata temu Tomasz?

W ogrodzie na prywatnej posesji znaleziono ludzkie szczątki, policja zatrzymała jedną osobę w tej sprawie, jednak nie postawiono nikomu żadnych zarzutów. Wiele wskazuje na to, że w Poczesnej koło Częstochowy, odnaleziono szczątki zaginionego przed dwóch laty mężczyzny.

W ogródku znaleźli ludzkie szczątki. To zaginiony dwa lata temu mieszkaniec Poczesnej?

Tego się nikt nie spodziewał. Podczas pracy, operator koparki w ogródku na prywatnej posesji natrafił najpierw na ludzką czaszkę, chwilę później na pozostałe części ludzkiego ciała. Wszystko rozegrało się w samo południe, w sobotę, 19 sierpnia.

Prace koparki zostały wstrzymane, a na miejsce wezwano policję. Zatrzymano także jedną osobę.

- Postępowanie toczy się w sprawie. Jedna osoba została zatrzymana i przesłuchana w charakterze świadka. Po przesłuchaniu została zwolniona do domu - przekazał prokurator Piotr Wróblewski, z Prokuratury Okręgowej w Częstochowie w rozmowie z "Super Expressem".

Jak tłumaczy prokurator, wiele wskazuje na to, że mogą być to szczątki zaginionego przed dwóch laty mężczyzny.

- Okoliczności wskazują, że to może być zaginiony przed dwóch laty Tomasz Z., jednak na chwilę obecną nie mamy 100 procentowego potwierdzenia. Dlatego zlecono badania DNA, które dadzą jasną odpowiedź w tej sprawie. Na piątek, 25 sierpnia zaplanowano także sekcję zwłok - dodaje prok. Wróblewski.

Materiał genetyczny do badań porównawczych ma zostać pobrany od osoby spokrewnionej z zaginionym Tomaszem Z.. 40-latek miał wyjść z domu w listopadzie 2021 roku. Od tamtej pory słuch po nim zaginął.

Makabryczne odkrycie w Katowicach. Śledczy znaleźli poćwiartowane zwłoki w piwnicy
Sonda
Czy zdarzyło Ci się pomóc policjantom w poszukiwaniach?