Koronawirus: Absurdy regionalizacji. Mieszkańcy Śląska pojadą do fryzjera w Krakowie

2021-04-22 14:02 Bartosz Wojsa
Fryzjer
Autor: Pixabay Fryzjerzy i kosmetyczki znów otwarci. Nie każdy może skorzystać. O co chodzi?

Koronawirus w Polsce: Absurdy regionalizacji obostrzeń dostrzegane są przez wielu internautów. Mieszkańcy województwa śląskiego już teraz w sieci zapowiadają, że pojadą do fryzjera w Krakowie, gdzie na przykład z Katowic w nieco ponad godzinkę można dojechać autokarem, a samochodem nawet krócej. Województwo małopolskie nie ma bowiem przedłużonego lockdownu, tak jak ma to miejsce na Śląsku i w Zagłębiu.

Koronawirus w Polsce: Absurdy regionalizacji obostrzeń. Mieszkańcy Śląska pojadą do fryzjera w Krakowie! Już teraz w mediach społecznościowych na różnych grupach wiele osób to zapowiada. W województwie małopolskim nie przedłużono bowiem lockdownu, tak jak na Śląsku i w Zagłębiu, z uwagi na pandemię koronawirusa. Nie będzie to długa wyprawa, bo na przykład z Katowic do Krakowa można dojechać z centrum autokarem w nieco ponad godzinkę, a samochodem podróż będzie trwała nawet krócej. To samo dotyczy innych lokalizacji: bliskich województwu śląskiemu Kielc czy Olkusza. Wejdziemy tam do galerii handlowych, pójdziemy do kosmetyczki, obetniemy włosy. Nowe przepisy i restrykcje nie zabraniają bowiem wyjazdów. I choć faktycznie regionalizacja może zmniejszyć transmisję wirusa, to dla tych, którzy się uprą nie będzie stanowić blokady przed wyjazdem do fryzjera w innym mieście. 

Koronawirus: Obostrzenia w Polsce. Kiedy luzowanie na Śląsku?

Przypomnijmy, że zgodnie z najnowszą decyzją rządu od poniedziałku, 26 kwietnia, część obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa, zostanie poluzowana w 11 województwach Polski. Lockdown zostaje utrzymany w pięciu regionach: chodzi o woj. śląskie, dolnośląskie, wielkopolskie, łódzkie i opolskie. "Dotychczasowe obostrzenia obowiązują bez zmian w województwach, gdzie średnia dzienna liczba zakażeń na 100 tys. mieszkańców przekroczyła 35", przekazał minister zdrowia Adam Niedzielski. A kiedy luzowanie obostrzeń na Śląsku? Nie wiadomo. W przyszłym tygodniu mają zapaść decyzje w tej sprawie. Na razie mówi się, że lockdown zostanie utrzymany do 3 maja, tak jak zamknięte mają być hotele. Wkrótce zapewne dowiemy się, czy tak faktycznie będzie. 

Express Biedrzyckiej - Bolesław Piecha: To nie rząd jest winny liczbie zgonów, a my sami
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE