Koronawirus na Śląsku: Personel ujawnił oszustwa przy testach. Teraz jest zastraszany

2020-08-14 9:02 Bartosz Wojsa
Koronawirus
Autor: pixabay.com/

Związkowcy "Solidarności", którzy nagłośnili sprawę oszustw, do których miało według niektórych pracowników dochodzić w szpitalu psychiatrycznym w Rybniku, ujawniają kolejne szczegóły sprawy. Z ich relacji wynika, że doszło do "próby zastraszania personelu". Wcześniej jedna z pracownic w mediach społecznościowych wypowiedziała się krytycznie o działaniach podjętych w placówce. Sprawdźcie szczegóły!

Na łamach "Super Expressu" pisaliśmy już o sprawie szpitala psychiatrycznego w Rybniku, gdzie - według pracowników, mieszkańców i związkowców Solidarności - miało dochodzić do oszustw związanych z testami na koronawirusa. O skandalu powiadomili związkowcy Solidarności z Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 3 w Rybniku. Personel miał nakazywać pacjentom wpisywanie w dokumentach, że mieli kontakt z osobą zakażoną, nawet jeśli takowego kontaktu nie było. Zastrzeżenia budził też sposób pobierania wymazów, bez należytych środków ostrożności. Placówka wydała oświadczenie, w których tłumaczyła się z zaistniałej sytuacji. Głos w sprawie zabrała też jedna z pracownic, która krytycznie wypowiedziała się o działaniach podjętych w szpitalu. 

Teraz okazuje się, że personel może mieć nieprzyjemności po wypowiedziach na temat tej sytuacji. - Próba zastraszana personelu i zamordyzm - podają związkowcy Solidarności. -  Pytanie jest proste: gdzie jest nadzór właścicielski, gdzie są służby tego państwa? Kiedy to w końcu ktoś z władz zauważy i wyegzekwuje właściwe reakcje pracodawcy oraz organów do tego powołanych? - pytają związkowcy.

Dalej Solidarność pisze ostro: "Po takim skandalu ktoś powinien wylecieć na zbity pysk". 

Po tym, jak sprawa ujrzała światło dzienne, od pobierania wymazów zostało odsuniętych dwóch żołnierzy Wojska Polskiego, którzy uczestniczyli w przeprowadzaniu testów. Trwa postępowanie wyjaśniające. 

Prof. Simon o maseczkach: Jak ktoś nie chce nosić, niech najpierw spisze testament

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.